تاریخ انتشار۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۷
کد مطلب : 551058
ماموستا ملااحمد شیخی در گفتگو با تقریب عنوان کرد:

وحدت مسلمین کابوس بزرگ مستکبرین است /تلاش جریان های منحط برای نفوذ در مراکز دینی جهان اسلام

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: وحدت مسلمین کابوس بزرگ کشورهای غربی و مستکبر است به گونه ای که تحقق وحدت در جهان اسلام برای آنان یعنی پایان دوران سیطره بر ممالک اسلامی.
وحدت مسلمین کابوس بزرگ مستکبرین است /تلاش جریان های منحط برای نفوذ در مراکز دینی جهان اسلام
ماموستا ملااحمد شیخی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب اظهار داشت: جریان های فکری و عقیدتی در جهان اسلام با حمایت سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی کشورهای غربی و بعضا برخی از کشورهای منطقه در حال برنامه ریزی های طولانی مدت با اهداف بلندمدت هستند.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: این تلاش ها با چندین هدف خاص و ویژه صورت می گیرد که اولین و مهمترین هدف تقویت ارکان رژیم جعلی اسرائیل در منطقه است.

وی با اشاره به اینکه تضعیف وحدت کشورها و امت اسلام دومین برنامه شوم استکبار در بین مسلمین است، تاکید کرد: وحدت مسلمین کابوس بزرگ کشورهای غربی و مستکبر است به گونه ای که تحقق وحدت در جهان اسلام برای آنان یعنی پایان دوران سیطره بر ممالک اسلامی.

ماموستا شیخی با تاکید بر اینکه امروز جریان های فکری منحرف به صورت بسیار ظرفیت و نامحسوس در جامعه اسلامی در حال رشد هستند، اذعان داشت: جریان های وابسته به کشورهای متخاصم به صورت پنهان و با استفاده از عناصر فریب خورده داخلی و خارجی به دنبال ایجاد یک فضای چندبعدی در بین ملت های اسلامی به ویژه کشورمان هستند.

وی تصریح کرد: اولین مکانی که این افکار برای نفوذ خود مدنظر گرفته اند، مدارس علوم دینی اهل سنت و شیعیان است، زیرا نفوذ این جریانات منحط باعث ایجاد دودستگی بین علما و طلاب شیعه و سنی می شود.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: یکی شدن سنی و شیعه توان و جایگاه واقعی جهان اسلام را به همگان نشان می دهد و از سوی دیگر این وحدت و انسجام باعث قطع شدن دست استکبار از غارت ثروت های مسلمین می شود، بنابراین برای مبارزه با این جریانات منحرف که با اهداف استکباری در جهان اسلام زیست می کنند باید بر بصیرت و بینش خود بیفزاییم.

ماموستا شیخی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ترویج و حمایت همه جانبه از جریان و تفکر سلفی و تکفیری توسط دشمنان یکی از خطرناک ترین مشکلات حال حاضر جهان اسلام است.

وی ادامه داد: زمانی که جریان تکفیر در شریان عقیدتی و فرهنگی مسلمین جای خود را باز کند، آن زمان باید منتظر بدترین اتفاقات برای جهان اسلام باشیم همانگونه که جنایات گروهک تکفیری ـ صهیونیستی داعش در عمل این مهم را به دنیا نشان داد.

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی یادآور شد: تقویت همه جانبه مدارس و مراکز دینی و علمی جهان اسلام و از سوی دیگر تلاش برای تقریب و تعامل این مراکز می تواند یکی از کاربردی ترین راهکارها برای تقابل با جریان نفوذ باشد.

ماموستا شیخی خاطرنشان کرد: تقویت حوزه های علمیه شیعه و سنی باید در راستا و موازات هم صورت بگیرد، زیرا تقویت این دو مرکز مهم تولید فکر در جهان اسلام می تواند آینده مسلمین را در بُعد دینی و عقیدتی تضمین کند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcbs8bswrhbsgp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما