تاریخ انتشار۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : 550781
ماموستا محمدعزیز حسامی در گفتگو با تقریب:

تمامی توطئه های دشمنان اسلام تلاشی برای شکستن وحدت مسلمین است

امام جمعه موقت جوانرود گفت: دشمن در قالب شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال استحاله فکری و ایمانی جوان ایرانی است، دشمن می کوشد که اهل سنت و اهل تشیع را با بدعت هایی که ایجاد می کند در مقابل هم قرار دهد، بنابراین باید به دور از هرگونه تعصب بی مورد و بی ارزش این توطئه ها و دسیسه ها را خنثی کنیم.
تمامی توطئه های دشمنان اسلام تلاشی برای شکستن وحدت مسلمین است
ماموستا محمدعزیز حسامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: خرمشهر در شرایطی توسط رزمندگان اسلام آزاد شد که همه کارشناسان نظامی این امر را محال می‌دانستند، ولی این قدرت ایمان و حس وطن دوستی بود که توانست بر اسلحه و قدرت نظامی و تسلیحاتی دشمنان فائق شود.

امام جمعه موقت جوانرود گفت: آزادسازی خرمشهر از دست دژخیمان بعث برای همه کشورهای جهان به ویژه حامیان صدام جنایتکار حامل پیام های بسیاری بود که مهمترین و اصلی ترین آن وحدت و اتحاد بود که می تواند بر هر سلاحی پیروز شود.

این عالم اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه باید از داشته های این انقلاب و نظام پاسداری کنیم، عنوان داشت: انقلاب اسلامی علاوه بر اینکه دوستان زیادی دارد، دشمنان زیادی هم در منطقه و جهان دارد که مترصد فرصت برای ضربه زدن به این مملکت هستند و این دشمنی ها بارها دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ترور شهید صیاد خدایی، یکی از برنامه های استکبار و دشمنان انقلاب جهت ایجاد فضای ناامن و نیز نشان دهنده خوی درندگی دشمنان اسلام و انقلاب بود، گفت: ترور ناجوانمردانه شهید صیاد خدایی بار دیگر چهره خشونت طلب و توحش گرای دشمنان اسلام و انقلاب را به نمایش گذاشت.

ماموستا حسامی در ادامه به مقوله مهم فرهنگ سازی در کنار تقویت اعتقادات دینی اشاره کرد و بیان داشت: دشمن با استفاده از امکانات بی شماری که در اختیار دارد چندین هدف شیطانی را دنبال می کند، از یک سو به دنبال تغییر فرهنگ و سبک زندگی اسلامی است و از سوی دیگر می خواهد که اعتقادات و داشته های دینی مسلمین را به نوعی دچار شبهاتی که به دست خود ایجاد کرده است، کند.

امام جمعه موقت جوانرود تمامی توطئه های دشمنان اسلام را تلاشی برای شکستن وحدت مسلمین دانست و افزود: از بین رفتن وحدت جهان اسلام یکی از برنامه های بلندمدت استکبار در قرن های اخیر بوده است، زمانی که وحدت از بین مسلمین رخت ببندد بی شک آن زمان دشمن راحت تر می تواند بر جهان اسلام استیلا پیدا کند.

این عالم اهل سنت با اشاره به اینکه در مقابل هم قرار دادن برادران دینی برای دشمنان و استعمارگران بسیار سودمند خواهد بود، یادآور شد: ایجاد فتنه دشمنان وحدت مسلمین در قالب تشکیل و حمایت از گروهک های تروریستی، دخالت در امور داخلی کشورهای اسلامی، ترور و خشونت و... صورت می گیرد، بنابراین تنها راهکار برای در امان بودن از این دسیسه ها داشتن بصیرت و بینش دینی و سیاسی است.

امام جمعه موقت جوانرود اضافه کرد: البته نباید تمام نگاهمان در بحث توطئه های دشمنان جهان اسلام به خارج از کشور باشد چراکه ما شاهد هستیم دشمنان در داخل با استفاده از عناصر خودفروخته و ... در حال پیاده کردن برنامه های خود هستند بنابراین باید همه ملت ایران در این باره هوشیار باشند.

وی ایجاد و القا یاس و ناامیدی به نسل جوان کشور را یکی دیگر از برنامه های دشمنان دانست و بیان کرد: دشمن در قالب شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی به دنبال استحاله فکری و ایمانی جوان ایرانی است، دشمن می کوشد که اهل سنت و شیعیان را با بدعت هایی که ایجاد می کند در مقابل هم قرار دهد، بنابراین باید به دور از هرگونه تعصب بی مورد و بی ارزش این توطئه ها و دسیسه ها را خنثی کنیم.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdjz0kfyt0k56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما