تاریخ انتشار۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۴
کد مطلب : 535642
محقق و فعال اجتماعی:

ایفای صحیح نقش مادری یک معروف بزرگ است

دکتر وحید علوی زاده با اشاره به این مطلب که "مادر" در معنای واقعی کلمه یک "آمر به معروف و ناهی از منکر" است، عنوان کرد: در طول تاریخ زنانی بوده اند که نقش مادری را به زیبایی تعبیر کرده و خود به الگویی برای تمام مادران تبدیل شده اند که از حضرت زهرا(سلام الله علیها) دخت گرامی نبی مکرم اسلام به عنوان الگویی شاخص برای تمامی مادران در طول تاریخ می توان نام برد.
ایفای صحیح نقش مادری یک معروف بزرگ است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، دکتر وحید علوی زاده  محقق و فعال اجتماعی در گفتگو با خبرنگار تقریب ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، اظهار کرد: امربه معروف ونهی ازمنکر را منحصر به جامعه و اجتماعات بزرگ نیست، بلکه برای اجتماع های کوچک همچون خانواده نیز واجب شمرده است چرا  که اجتماعات کوچک است که در کنار هم یک جامعه را تشکیل می دهند؛  چنانچه این واحدهای کوچک دچار آسیب شوند جامعه را دچار انحرافات و منکرات خواهند کرد؛  لذا اصلاح جامعه بدون توجه و آسیب زدایی از اجتماعات کوچک همچون نهاد خانواده ممکن نبوده و بی توجهی به این مهم آسیب های فراوانی متوجه جامعه می کند.

علوی زاده با بیان اینکه نهاد خانواده از مهم ترین و حساس ترین نهادهای اجتماعی بوده و نیازمند توجه ویژه، مستمر و همه جانبه است، تصریح کرد: مادر از مقدس ترین جایگاه های اجتماعی در نهاد خانواده در فرهنگ ایرانی اسلامی بوده و نقش انکارناپذیر و بسیار حساسی در دوام و قوام نهاد خانواده داشته است و هیچ جایگزینی برای این نقش در اجتماع پیدا نشده و نخواهد شد.

این محقق و فعال اجتماعی عنوان کرد:  تربیت از تخصصی ترین و حساسترین وظایفی است که بر عهده انسان قرار داده شده و بی شک تربیت صحیح از بزرگ ترین معروفات جامعه بوده و کار تربیتی نیز نیازمند تخصص، تعهد و روحیات بسیار ویژه و خاصی است.

وی در ادامه بیان داشت: اصلی ترین نهادی که تربیت انسان در آن صورت می گیرد نهاد خانواده بوده و مشخصاً در اسلام فردی که این مسئولیت خطیر به عهده وی نهاده شده شخص مادر است.

علوی زاده اضافه کرد: با توجه به این مهم "مادری" جایگاهی بسیار ارزشمند و حساس در نهاد خانواده و به طور کلی در جامعه بوده و ایفای صحیح این نقش یک معروف بزرگ است و " مادر " در معنای واقعی کلمه یک "آمر به معروف و ناهی از منکر" می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در طول تاریخ زنانی بوده اند که نقش مادری را به زیبایی تعبیر کرده و خود به الگویی برای تمام مادران تبدیل شده اند که از حضرت زهرا(سلام الله علیها) دخت گرامی نبی مکرم اسلام به عنوان الگویی شاخص برای تمامی مادران در طول تاریخ می توان نام برد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcc0pqpi2bq1e8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما