تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۳
کد مطلب : 534672
عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با تقریب:

وحدت، نیاز عالم ادیان توحیدی است/مسلمانان باید برادروار کناریکدیگر باشند

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: در جهان کنونی ، مذاهب اسلامی از هر فرقه و گروه و نیز ادیانی که اعتقاد به خداوند متعال دارند، باید نسبت به یکدیگر احساس همکاری و همراهی کنند، زیراکه نصرت و دست الهی با جماعت است.
وحدت، نیاز عالم ادیان توحیدی است/مسلمانان باید برادروار کناریکدیگر باشند
آیت الله رحیم توکل عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اینکه وحدت صرفا مسئله جهان اسلام نیست و موضوعی فراتر از مذاهب اسلامی و ادیان توحیدی است، بیان نمود: در مسئله مذاهب و فراتر از آن هر کس که در دنیا به خداوند متعال اعتقاد دارد و به فردای بعد از مرگ قائل باشد عقل می گوید که باید با یکدیگر وحدت و اتحاد داشته باشند.

وی ادامه داد: وحدت اکنون نیاز عالم ادیان توحیدی و معتقد به خداوند متعال است؛ کنار یکدیگر بودن و با هم بودن برای تمام مذاهب و بالاتر، ادیان توحیدی بسیار لازم می باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: هر کس به اسلام معتقد است، باید وحدت و تقریب را مهم پندارد؛ با اتحاد یکپارچه دشمنان را به عقب رانده و به شکست بکشانند، در واقع با اجتماعات بین مذاهب اختلافات را کنار گذاشته و همچون پیکری واحد عمل نمایند، به مانند انگشتانی که با تجمیع به مانند مشت شده و بر دهان دشمنان اسلام کوبیده شود که قطعا قدرت بیشتری خواهد داشت.

وی در پایان تاکید کرد: امت اسلام باید برادروار کناریکدیگر باشند؛ به تعبیری اهل سنت جان ما هستند، این تعبیر باعث انقلابی در اهل سنت گردید و همه در کنار اهل سنت ایستادند و نتایج این تعبیر مرجعیت عراق، را در جنگ با داعش مشاهده کردیم زیرا مسئله مذهب در میان نبود و همه برای اعتلای اسلام در میدان حضور داشتند، لذا دشمن مشترک است و همگان باید به مثال امت واحد در برابر مسائلی که به امت اسلامی مرتبط می شود، همراهی کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcefe8nwjh8xpi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما