تاریخ انتشار۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب : 534660
استادحوزه علمیه قم در گفتگو با تقریب:

قرآن کریم با تمام ابعاد وسیع خود، محوریت وحدت در میان تمام بشریت را دارا است/جهان اسلام باید قرآن محور شود

نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان کرد: بسیاری از اختلافات ریشه در سلایق شخصی دارد؛ در صورت عمل به قرآن کریم، سلایق شخصی کنار خواهد رفت و امت اسلامی بر محوری واحد عمل خواهند نمود و وحدت رویه پایدار خواهد ماند.
قرآن کریم با تمام ابعاد وسیع خود، محوریت وحدت در میان تمام بشریت را دارا است/جهان اسلام باید قرآن محور شود
آیت الله علی رحمانی فرد سبزواری نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به نقش جهان شمولی قرآن کریم در ایجاد وحدت و تقریب میان تمام آحاد مسلمین و بشریت، بیان نمود: اگر تعالیم و آموزه های قرآن را بر جوامع بشری عرضه کنیم و پس از آن هر چه فهمیدند بدان عمل کنند، وحدت بوجود خواهد آمد و تفرقه از بین خواهد رفت.

وی افزود: اگر در مواردی شاهد تفرقه ونزاع میان امت اسلامی هستیم، در اثر دخیل نمودن برداشت های شخصی و بکار بردن سلایق در فهم آیات و تاویل می باشد؛ جهان اسلام باید قرآن محور شود، این مطلب به این معنا نمی باشد که سنت کنار گذاشته شود، خیر، زیرا سنت مبین قرآن کریم است.

وی تصریح کرد: وحدت به معنای کنار هم قرار گرفتن و آغاز تقویت ، همراه هم شدن و تفرقه را کنار گذاشتن است، زیرا که نبود وحدت و کمرنگی آن منشا بسیاری از آثار شوم و پیامدهای خطرناک می باشد.

نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: عده زیادی از دانشمندان شیعه و اهل تسنن معتقد بر این هستند که وحدت، بازگشت به قرآن کریم است؛ در واقع همگان براین باورند که علت تفرقه ، دخیل نمودن سلیقه ها و برداشت ها در فهم آیات است.

وی در پایان قرآن کریم را محور وحدت عنوان نمود و تاکید کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: " بِالْبَيِّنَاتِ وَالزُّبُرِ ۗ وَأَنْزَلْنَا إِلَيْكَ الذِّكْرَ لِتُبَيِّنَ لِلنَّاسِ مَا نُزِّلَ إِلَيْهِمْ وَلَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ"، ما هر رسولی را با معجزات و کتب و آیات وحی فرستادیم و بر تو این ذکر یعنی قرآن را نازل کردیم تا برای مردم آنچه را که به آنان فرستاده شده بیان کنی؛ در واقع هر روایت ، حدیث و خبری که در تبیین عرفی آیات باشد سنت می باشد.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcb0absgrhbf0p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما