تاریخ انتشار۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : 530724

احترام به ائمه(ع) واجب و ضروری است/اهل‌بیت(ع) بهترین الگوی جامعه برای اتحاد و انسجام هستند

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: احترام به ائمه(ع) واجب و ضروری است و اهل بیت (ع) را می‌توان به عنوان بهترین الگوهای جامعه برای اتحاد، انسجام، اخوت و برادری معرفی کرد.
احترام به ائمه(ع) واجب و ضروری است/اهل‌بیت(ع) بهترین الگوی جامعه برای اتحاد و انسجام هستند
ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به موضوع اهانت اخیر امام جمعه آزادشهر به ائمه‌اطهار(ع) اظهار داشت: بی‌تردید هر چیزی که به پیامبر اسلام(ص) تعلق گرفته است، مورد احترام بوده و یکی از مهمترین مسائلی که آیات قرآنی به آن اشاره کرده و پیامبر(ص) نیز آنها را مورد تاکید قرار داده، این است که مسلمانان باید به ائمه‌اطهار(ع) با دید احترام و محبت بنگرند.
 
وی تصریح کرد: بی‌تردید اهل‌بیت پیامبر(ص) جزو لاینفک ایمان مسلمانان در طول تاریخ اسلام بوده اند و خداوند متعال در قرآن کریم ائمه‌اطهار(ع) را از هر گونه پلیدی دور و پاک و مطهر کرده است و این برای مؤمنان و مسلمانان مهمترین مؤلفه و بهترین الگو است که باید زندگی و ایمان خود را با پاکی و طهارت ائمه (ع) بسنجند و آنها را برای زندگی ایمانی، دنیوی و اخروی خود الگو قرار دهند.
 
امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: پس از آیات الهی، زمانی که به فرمایشات پیامبر(ص) می‌نگریم مشاهده می‌کنیم که ایشان بعد از خود دو چیز را معرفی می‌کند که یکی اهل‌بیت(ع) است تا جامعه و امت اسلامی از مسیر و خط پیامبر(ص) منحرف نشوند و در این راستا اهل‌بیت(ع) خود را به عنوان چراغ راهنما و به مثابه مناره تابنده‌ای برای سعادت دنیا و آخرت امت اسلامی معرفی می‌کنند و در تمامی ادوار همیشه ائمه مورد احترام اصحاب پیامبر(ص) بوده است.
 
وی تصریح کرد: شکی نیست که ائمه(ع) در میان اهل‌سنت از مقام بلندی برخوردار بوده و اهل سنت نسبت به آنها احترام بسیاری قائل هستند و علاوه بر آن، حقوق آنها را آنچنان که خداوند متعال در شریعت اسلام قرار داده رعایت می‌کنند و این، مورد توافق همه اهل‌سنت است و همه آنها به این وصیت و همه وصایا پایبند بوده و بدان عمل می‌کنند.
 
ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: وقتی رسول خدا(ص) آیاتی مانند آیه تطهیر و مباهله را معرفی کرده و یا احادیث بسیاری در رابطه با اهل‌بیت مبارک خود می‌فرمایند، پس برای همه مسلمانان شیعه و سنی احترام به خاندان پیامبر(ص) واجب و بی‌احترامی نسبت به آنان کفر است و این محبت و احترام به اهل‌بیت(ع) جزو لاینفک ایمان اهل‌سنت بوده و امروز جایگاه سادات در بین اهل سنت بسیار خاص است.
 
وی تاکید کرد: بی‌تردید آنهایی که برخلاف مسیر اهل‌بیت(ع) حرکت کنند مسلمان نیستند و چنین اشخاصی نمی‌توانند خود را زمانی که خالی از محبت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) باشند مسلمان بدانند.
 
امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: پس احترام به ائمه(ع) واجب و ضروری است و می‌توان اهل بیت (ع) را به عنوان بهترین الگوهای جامعه برای اتحاد، انسجام، اخوت و برادری معرفی کرد.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdciruaw5t1apy2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما