تاریخ انتشار۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۰۹
کد مطلب : 528681
مولوی سورانی در گفتگو با تقریب:

وحدت و انسجام؛ رمز پیروزی امت اسلامی/ روش توطئه انگیزی دشمن همیشه در حال تغییر است

مولوی سورانی بیان کرد: گفتگو ها ، دیدارها و نشست های متوالی میان نخبگان و اندیشمندان اسلامی سبب نزدیکی دلها و افکار و خنثی نمودن ترفندهای جدید از سوی استکبار جهانی خواهد شد.
وحدت و انسجام؛ رمز پیروزی امت اسلامی/ روش توطئه انگیزی دشمن همیشه در حال تغییر است
مولوی عبدالغنی دهانی سورانی عالم اهل سنت سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به نقش همگرایی علما و اندیشمندان اسلامی برای مقابله با توطئه دشمنان اسلام، اظهار داشت: تمامی نشست ها بین علما و اندیشمندان باید به طور ریشه ای بی اعتمادی هایی که درسطح جامعه وجود دارد حل کرده و رفع شبهه کند.

وی افزود: نخبگان و پیروان اهل سنت و تشیع باید با شناسایی تهدیدها و فرصت ها ، چالش های پیش رو که در مقابل جهان اسلام و امت اسلامی قرار دارد را حل و فصل کنند.

مولوی سورانی عنوان کرد: دهه ها پیش به یاد دارم، اهل سنت معتقد بودند که اهل تشیع نظر بر این دارند که قرآن تحریف شده است و قرآن یکدیگر را قبول نداشتند، اما زمانی که بر سر یک میز نشستند و گردهم آمدند و به گفتگو نشستند و عقائد یکدیگر را شناختند؛ بی اعتمادی هایی که وجود داشت از بین رفت و نسبت به همدیگر شناخت خوبی پیدا کردند.

وی اظهار داشت: جهان اسلام باید با ارائه راه کارها و راهبرد ها در برابر دشمنان اسلام بایستد، زیرا هر سال مشاهده می گردد دشمن روش ها و توطئه هایش تغییر می کند و به هر ترفندی دست میزند که اسلام را تضعیف کند ولی اگر گفتگوها و دیدارها فعال تر شود تا بتوان از اندیشه نخبگان جهان اسلام استفاده بیشتری نمود، قطعا موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: در عصر حاضر جهان اسلام نیاز مبرم به وحدت و انسجام دارد و این رمز پیروزی امت اسلام خواهد بود؛ حضرت امام(ره) منادی مسئله وحدت و تقریب بودند و قبل از ایشان نیز علامه بروجردی و بزرگان دیگر این مسئله مهم را پیگیری و گسترش دادند که ثمره آن را  در سال 1357 مشاهده کردیم.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdch66nmz23ni-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما