تاریخ انتشار۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۰۷
کد مطلب : 528676
حجت الاسلام نقدی در گفتگو با تقریب:

در شرایط کنونی جهان اسلام، هدف از وحدت حفظ و ترویج یک اصل اعتقادی است

مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی و استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: تمام اختلافات برای تفرقه ای است که دشمنان اسلام به آن دامن زده اند و با دادن اطلاعات نادرست در میان طرفین ایجاد اختلاف کرده اند، در حالی که در واقعیت مسئله ای دیگر است.
در شرایط کنونی جهان اسلام، هدف از وحدت حفظ و ترویج یک اصل اعتقادی است
حجت الاسلام محمد نقدی مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی و استاد حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب در ارتباط با لزوم توجه به قرآن کریم در هم افزایی و تحکیم وحدت امت اسلامی، بیان نمود: یکی از بزرگترین عواملی که می تواند به وحدت جامعه مسلمین، با تمام اختلافاتی که وجود دارد کمک کند، بهره مندی و بهره گیری از قرآن کریم است.

وی افزود: متاسفانه این موضوع مغفول مانده است و ضربه مهلکی به طور کلی به پیکره جوامع اسلامی وارد نموده است؛ بزرگترین مکانی که کانون اختلاف میان مسلمانان است شبه قاره می باشد که گروه های مختلف افراطی و تندرو ظهور پیدا کرده و سعی کردند در میان صفوف متحد اهل سنت و شیعه ایجاد اختلاف کنند.

حجت الاسلام نقدی ادامه داد: نباید نگاه به وحدت، سیاسی باشد، بلکه وحدت یک موضوع دینی و اعتقادی می باشد؛ زیرا مسلمانان باید همدل و نزدیک ، تعامل و ارتباط مستمر داشته باشند؛ پیامبر اسلام و اهل بیت(ع) به پیروان خویش توصیه کردند که همراه همدیگر بوده و در سختی ها پشتیبان یکدیگر باشید.

وی عنوان کرد: می توانیم با چاپ کتبی که در آن نظریه شیعه و اهل سنت نسبت به قرآن بیان شده باشد نظریات و نگاه اهل سنت و شیعه را جویا شویم.

این استاد حوزه در ادامه اظهار داشت: در واقع قرآن کریم یکی است و برای تمام مسلمین یکسان است؛ تمام اختلافات برای تفرقه ای است که دشمنان اسلام به آن دامن زده اند و با دادن اطلاعات نادرست در میان طرفین ایجاد اختلاف کرده اند، در حالی که در واقعیت مسئله ای دیگر است.

وی در پایان تاکید کرد: باید با استعانت به آیه شریفه: " وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا ۚ"؛ که می فرماید: به "حبل الله" که همان قرآن کریم است ، چنگ زده تا از مسائلی که دشمنان از آن برای ایجاد اختلاف استفاده می کنند پرهیز کنیم.
 

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbzwbs0rhb50p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما