تاریخ انتشار۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب : 528581
اندیشمندگامبیایی در گفت وگو با تقریب:

پیروی مردم از دین عامل وحدت است

قرآن بهترين راهنما و مرجع كامل براي همه مومنان به آن است و رجوع به آن و پیروی از دستورات آن مسلمانان را از خطر تفرقه و تبعات ناشي از آن بازمي دارد.
پیروی مردم از دین عامل وحدت است
محمد لمین اندیشمند و محقق گامبیایی در گفتگو با تقریب با اشاره به اهمیت تفکر انسان درباره وقایع تاریخی گفت: انسان با عبرت گرفتن از گذشته، از جمله تفکر در مسائل و نتایج بدی كه در نتيجه از هم گسيختگي و از هم پاشيدگي ميان جوامع مسلمان به وجود آمده، مي تواند اهداف سازنده اي را در زندگي تنظيم كند و با تعقل و بصيرت، از تعصبات نابه جا و اقدامات نابخردانه دست بردارد و به سمت شكوفايي و رشد و پیشرفت گام بردارد. در اين ميان، آگاهی باطني بسيار مهم تر از ظاهر است، زيرا همه افراد از اين نعمت بهره مند هستند ولي به طور سطحي از كنار موضوعات عبور مي كنند و درباره حوادث و جريان هاي مختلف تعقل و تفکری ندارند.

محمد لمین با بیان اینکه انسان در مقابل موهبت هایی كه خداوند به او عطا كرده است مسئول است و نبايد از كنار بحران و مشكلات فردي و اجتماعي بي تفاوت عبور كند، افزود: تا زمانی كه مردم از دين پیروی می کنند اختلاف وجود ندارد. مردم از پيروي ساير راهها بر حذر شده اند، زیرا پيروي از آن راهها باعث نزاع و اختلاف می شود، زيرا راههاي شيطاني است كه غیر الهی است؛ برخلاف راه خدا كه اساس آن فطرت و آفرينش است و در آن اختلاف و تغيير وجود ندارد و تقواي ديني جز به اجتناب از اين راهها پيموده نمي شود.

او در ادامه بیان داشت: قرآن بهترين راهنما و مرجع كامل براي همه مومنان به آن است و رجوع به آن و پیروی از دستورات آن مسلمانان را از خطر تفرقه و تبعات ناشي از آن بازمي دارد و هدايت انسان را به سوي راه مستقيم ضمانت مي كند. این در حالی است که مسلمانان مخاطبان قرآن هستند، چنانكه مؤمنان نخستين مخاطبان آن بودند و پرچم حفاظت و حراست دين برافراشته است.

محمد لمین همچنین تصریح کرد: تنها منبع خدا است كه همه مسلمانان مي توانند به آن چنگ زنند و با نعمت مرحمت خداوندي برادران يكديگر شوند و دلها را تنها انس و الفت با خداوند مي تواند به هم نزديك کرده و پيوند دهد.

انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcg779nqak9xn4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما