تاریخ انتشار۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب : 528039
مولوی کریم زایی در گفتگو با تقریب:

"ید واحده"مسلمانان، دشمن را ناامید می کند/وحدت اسلامی؛ عامل اقتدار جهان اسلام

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر، بیان کرد: با تاکیدات قرآن کریم مبنی بر داشتن ید واحده، امت اسلامی در تمام عرصه ها موجب ناامیدی دشمنان اسلام خواهد شد؛ همگان باید از اختلاف ، تشتت و نزاعی که در شرع ، عرف و عقل حرام دانسته شده است، پرهیز نمایند.
"ید واحده"مسلمانان، دشمن را ناامید می کند/وحدت اسلامی؛ عامل اقتدار جهان اسلام
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اهمیت وحدت اسلامی در جهان اسلام، بیان نمود: امت اسلامی باید با اتکا به خداوند متعال و استعانت به قرآن کریم، معروفات جامعه به مانند وحدت و هر عملی که اسلام را تقویت می کند، گسترش داده و در جهت حفظ آن تلاش کند و در مقابل از منکراتی به مانند تفرقه و هر عملی که اسلام را تضعیف می کند، دوری گزیند.

وی افزود: نخبگان ، بزرگان و کسانی که اعتقاد دارند امت اسلامی باید "ید واحده و امت واحده" باشد باید بدین احادیث پر معنا مانند "یدالله مع الجماعه" و "ید الله فوق ایدیهم" توجه ویژه نمایند؛ اکنون استکبار جهانی می داند اگر این دو عامل وحدت و قدرت جهان اسلام احیاء گردد، فضایی دیگر برای آنان نخواهد ماند و همه آنان با توجه به اهمیت منابع حیاتی که نفت و گاز است وبرای ملت ها مایه قدرت می باشد و اتحاد مسلمین، آنان را شکست خواهد داد زیرا خداوند متعال تمام این منابع را به کشورهای اسلامی داده است.

مولوی کریم زایی در ادامه تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: "یا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ حَقَّ تُقَاتِهِ وَلَا تَمُوتُنَّ إِلَّا وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ" از مهمترین عوامل بازدارندگی از انواع نزاع ، تشتت ، اختلاف و و هر جنایتی که شرع و عرف و عقل آن را حرام دانسته است، تقوا است.

وی با اشاره به آیه شریفه "واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا"، اذعان داشت: حضرت علی (ع) در ارتباط با این آیه می فرماید: حبل الله یعنی قرآن مجید و نیز سنت است که انسان را به خدا متصل می گرداند.

وی در پایان تاکید کرد: تمام امت  اسلامی و ملت شریف ایران اسلامی از نژاد های مختلف، کرد ، لر ، بلوچ و ترک و ... اتحاد خود را حفظ  نمودند با اینکه دشمنان داخلی نیز وجود داشتند و به حول و قوه الهی و وحدت بین مسلمین، پیروزی از آن اسلام خواهد بود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcexv8nojh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما