تاریخ انتشار۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۷
کد مطلب : 527932
حجت الاسلام ابوالقاسمی در گفتگو با تقریب:

گردهمایی علما و اندیشمندان اسلامی فرصتی برای طراحی و تدوین نقشه راه امت اسلامی است

استاد حوزه علیمه قم، بیان کرد: فعالیت های کلیشه ای و خارج از نیاز روز جهان اسلام باید کنار گذاشته شده و علما واندیشمندان جهان اسلام باید مسائل روز را مطرح نموده و برای امت اسلامی برنامه ریزی کرده و نقشه راه ملت های مسلمان را طراحی و تدوین نمایند.
گردهمایی علما و اندیشمندان اسلامی فرصتی برای طراحی و تدوین نقشه راه امت اسلامی است
حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد ابوالقاسمی استاد حوزه ودانشگاه ، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به اهمیت وحدت در دوران کنونی، بیان نمود: وحدت در زمانی شکل  می گیرد که یک توافق میان ذهنی بین گروه نخبگان ایجاد شود؛ بنابراین تشکیل اتاق ها و گروه های مشورتی برای هم افزایی اندیشه ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی افزود: برای موضوع مهم وحدت و تقریب مذاهب اسلامی ، نیاز به گردهمایی مشورتی بین علما و نخبگان اسلامی هستیم، زیرا هر فردی تعریف و ملاک هایی خاص برای خود دارد، " کلُّ حزبٍ بَما لَدَیهِمْ فَرِحُونَ " و اگر اتاق فکری نباشد ، طبیعتا این امکان وجود ندارد که به یک توافق برسیم.

حجت الاسلام ابوالقاسمی ادامه داد: تفکری که نسل ما نسبت به وحدت و تقریب به آن می نگرد با نگاه جوان امروز متفاوت است، یکی از مسائلی که در اتاق های اندیشه ورز باید مورد بررسی قرار بگیرد، این است که جوان امروز چه نوع نگاهی به مسئله وحدت و تقریب دارد؟ وحدت را در چه میبیند؟ آیا وحدت را ضروری می داند؟ ، باید این مسئله را بررسی کنیم و با در نظر گرفتن روانشناسی جوان در بعد بین الملل و شبکه های مجازی کار را پیش برد.

وی در پایان تاکید کرد: باید توسط افراد خبره در گردهمایی های مسلمین مسائل تبیین و تدوین گردد و از اینرو علما و اندیشمندان تقریبی باید زمان بیشتری را برای تهیه و برنامه ریزی روش های عملی وحدت و تقریب قرار دهند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfmedt0w6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما