تاریخ انتشار۲۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲
کد مطلب : 526772
رئیس مرکز اسلامی استان گلستان:

تحریف ناپذیری قرآن از اعتقادات راسخ مسلمانان است

رئیس مرکز اسلامی استان گلستان گفت: همه فرق و مذاهب مختلف اسلامی بر عدم تحریف قرآن اعتقاد راسخی دارند.  
تحریف ناپذیری قرآن از اعتقادات راسخ مسلمانان است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «حجت الاسلام نورعلی دیلم» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تقریب با تبریک فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی(24 لغایت 30 آبان ماه)، اظهار کرد: در طول تاریخ دشمنان همواره درصدد مقابله با قرآن کریم این معجزه بی بدیل پیامبر گرامی اسلام (ص) بودند و خود قرآن هم در آیات 23 و 24 سوره مبارکه «بقره» فرموده: «اگر راست می گویید آیه ای همانند قرآن بیاورید».
 
به گفته وی، دشمنان وقتی خود را عاجز از آوردن آیه ای همانند آیات قرآن دیدند، به فکر تحریف ظاهری و معنوی قرآن برآمدند و در این راه نیز موفقیتی کسب نکردند.
 
رئیس مرکز اسلامی استان گلستان با تأکید بر مرتد بودن نویسنده کتاب آیات شیطانی، تصریح کرد: بعد از نوشته شدن و نشر این کتاب ضد اسلامی که به اسلام، قرآن کریم و مسلمانان توهین کرده بود، از سوی امام خمینی(ره) فتوایی مبنی بر واجب القتل بودن وی صادر شد.
 
وی، افزود: طبق نظر شیعه و سنی شخص توهین کننده به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) مرتد شده و از دایره اسلام خارج می شود، به همین خاطر در همه کشورهای اسلامی مسلمانان با تظاهراتی که علیه این اقدام ضد اسلامی سلمان رشدی انجام دادند، خشم و انزجار خود را از این بابت نشان دادند.
 
به گفته وی، در سال های گذشته نیز برخی از کینه توزان، توهین و افتراهایی به اسلام و پیامبر گرامی (ص) وارد کردند که این اقدامات آنها به خاطر ترس از گسترش اسلام خواهی در بین مردم جهان بوده است.
 
حجت الاسلام دیلم با اذعان بر اهمیت کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام، ابراز کرد: کتاب، مطالعه و قلم در اسلام از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار هستند؛ زیرا زیربنای فکری و اندیشه انسان با مطالعه و تحقیقات مشقت باری که انجام داده به منصه ظهور می رسد.
 
وی ادامه داد: دعوت به نماز، روزه، عمل به آنها و کسب معرفت زیربنایش به میزان مطالعه و دانش افراد بر می گردد.
 
به گفته وی، کتاب هایی مورد مطالعه قرار گیرد که ارزشمند بوده و در شأن انسان باشند، از جمله علوم قرآنی و دینی که از ارزش بالایی نزد خداوند برخوردار است و مطالعه کتب تاریخی که عبرت گیری و پند آموزی را فرا روی آینده انسان قرار می دهد توصیه می شود.
 
رئیس مرکز اسلامی استان گلستان با بیان اینکه خانواده ها فرزندان خود را به کتاب و مطالعه علاقه‌مند کنند، گفت: والدین بر حسب سن و سال فرزندان، آنها را به خواندن و امانت دادن کتاب ها به دوستان خود عادت دهند.
 
وی افزود: متأسفانه بیشتر از 80 درصد اوقات فرزندان در فضای مجازی می گذرد و ضروری است آنها را با کتابخانه ها آشتی بدهیم.
 
به گفته حجت الاسلام دیلم، یادداشت برداری، چکیده نویسی و تیتر نویسی در حین مطالعه کتاب که کمک شایانی به یادگیری می کند نباید فراموش شود.
 
این مقام مسئول گلستانی با اشاره به برنامه های این مرکز در هفته کتاب و کتابخوانی امسال، اظهار کرد: چاپ کتب همسو و تقریبی، حمایت از ناشران و مؤلفان اهل سنت، برگزاری نمایشگاه های کتاب در حوزه ها و مدارس علوم دینی اهل سنت، برگزاری مسابقه کتابخوانی از کتاب «شیعه و سنی؛ غوغای ساختگی» نوشته فتحی شقاقی با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی گلستان از 22 آبان لغایت 22 آذر ماه، از مهمترین این برنامه ها است.
 
وی در پایان این گفتگو اظهار کرد: اعزام طلاب و روحانیون اهل سنت به نمایشگاه های کتاب و اهدای بن کتاب به آنان از دیگر برنامه های مرکز اسلامی گلستان در این هفته است.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcgu39nxak9xu4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما