تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۲
کد مطلب : 523510
امام جمعه شهرک گریزه سنندج:

ولایت فقیه یک محور اساسی برای وحدت است

ماموستا مختار فرجی گفت: اگر به انقلابهای صورت گرفته توسط کشورهای همسایه بنگریم، ملاحظه می کنیم که حرکتهای صورت گرفته می توانست پرچم دار حرکت مسلمانان گردد ولی چون ولایت فقیه نداشتند تا کشتی انقلابشان را سکانداری کند، انقلاب آنها از مسیر خود منحرف و به اهداف واقعی نرسید لذا نعمت ولایت فقیه می تواند محور وحدت اسلامی باشد.
ولایت فقیه یک محور اساسی برای وحدت است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب،ماموستا مختار فرجی امام جمعه شهرک گریزه سنندج در گفتگو با خبرنگار تقریب ضمن تبریک هفته وحدت، اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) احیا کننده اسلام ناب محمدی و پرچم دار وحدت بین مسلمانان بود و الحمدالله امروزه نیز مقام معظم رهبری با قدرت و وسعت بیشتر ادامه دهنده راه انسجام اسلامی می باشند.

وی عنوان کرد: متاسفانه امروزه افرادی جاهل، افراطی، و گرگ صفت به نام دین ولی در عمل ضد دین ،انسانیت و بشریت که به وسیله دستگاههای استکباری هدایت و تغذیه می گردند، در جهت ایجاد تفرقه بین امت اسلام عمل می کنند .

ماموستا فرجی خاطر نشان کرد: امروز ما خط امامین انقلاب را در عرصه وحدت با افتخار قبول و سر منشاء حرکت خود قرار می دهیم .

وی اذعان کرد: انقلاب اسلامی نوپای ایران از همان روزهای اول از سوی جبهه استکبار مورد تهاجم قرار گرفت و اگر نظر خدای متعال روی این انقلاب نبود قطعا به سرانجام نمی رسید و خوشبختانه با سکانداری و نعمت ولایت فقیه که کشتی نجات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود توانستیم با یاری خدا از مکرهای فراوانی که دشمن در راستای تفرقه پهن کرده بود به سلامت و با وحدت عبور کنیم.

این عالم اهل سنت خاطرنشان کرد: اگر به انقلابهای صورت گرفته توسط کشورهای همسایه بنگریم، ملاحظه می کنیم که حرکتهای صورت گرفته می توانست پرچم دار حرکت مسلمانان گردد ولی چون ولایت فقیه نداشتند تا کشتی انقلابشان را سکانداری کند، انقلاب آنها از مسیر خود منحرف و به اهداف واقعی نرسید لذا نعمت ولایت فقیه می تواند محور وحدت اسلامی باشد.

ماموستا فرجی بیان کرد: خداوند در سوره مبارک احزاب آیه  21 می فرماید: البته شما را به رسول خدا (چه در صبر و مقاومت با دشمن و چه دیگر اوصاف و افعال نیکو) اقتدایی نیکوست، برای آن کس که به (ثواب) خدا و روز قیامت امیدوار باشد و یاد خدا بسیار کند، لذا پیامبر در دنیا اسوه بی همتا می باشد اگر الگوی رفتاری خود بر مبنای پیامبر قرار دهیم قطعاً هفته وحدت می تواند این اتحاد و همبستگی موجود را فزونی ببخشد چرا که باید همانند پیامبر(ص) از همدیگر درک متقابل داشته باشیم و نسبت به یکدیگر احترام قائل باشیم .

امام جمعه شهرک گریزه سنندج توضیح داد: وحدت به معنا یک مذهب نیست بلکه درک متقابل از همدیگر است اختلاف سیلقه باید در یک مسیر و برای رضای خدا باشد، چرا که انسانها دارای فکر، سلیقه و توانایی های متفاوت هستند؛ لذا باید از همه ظرفیت ها به نحو احسن و در راه درست استفاده نمود و اگر با هم منسجم باشند همانند مشت یک دست در مقابل دشمن حرفی برای گفتن خواهند داشت.

این عالم اهل سنت ادامه داد: امروزه اگر مذاهب اسلامی اعم از شیعه و سنی با درک متقابل در کنار هم باشند و وحدت آنها با محوریت قرآن و رسول خدا برقرار باشد جبهه استکبار دیگر نمی تواند ممالک و اموال امت اسلام را به یغما ببرد .

ماموستا فرجی افزود: خدواند متعال در قرآن کریم همواره همه بشریت را به پیروی از دستورات خود و رسولش سفارش می کند و این نشانه از وحدت با محوریت نبی مکرم اسلام است و همچنین زمانی که در صلوات به صورت مشترک بر پیامبر(ص) و خاندان او سلام و درود می فرستیم در نتیجه آهل بیت رسول خدا نیز محور وحدت است .

وی اظهار داشت: مطابق کلام خدای متعال به آن دسته از افرادی که مطیع پیامبر(ص)، اهل بیت (ع) و اولی الامر همچون ولایت فقیه هستند بشارت رستگاری داده است لذا امروز اطاعت از ولایت فقیه که از سلاله پیامبر و جامع شرایط است و با دشمنان دین دشمن و با دوستان دین مهربان؛ هستند موجب وحدت می گردد .

ماموستا فرجی در پایان به چند آیه از سوره مبارکه فتح اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به آیه 9 از این سوره (لِتُؤْمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَتُعَزِّرُوهُ وَتُوَقِّرُوهُ وَتُسَبِّحُوهُ بُكْرَةً وَأَصِيلًا) اگر دین اسلام و مومنی در هر کجا دنیا مورد هجمه قرار بگیرد هر شخص مسلمان و آزاده مکلف است به یاری وی بشتابد و یا با استناد به آیه شریفه 28 از همین سوره انشاالله به یاری خدای متعال، دنیا روزی از ظلم و کفر  نجات پیدا می کند که این همان روز موعود است و کافی است که خدا [بر وقوع این حقیقت] گواه باشد. و اگر ما امروز دین خدا را یاری بدهیم قطعا خداوند ما را یاری می دهد و با هیچ کید و مکری قامت مسلمانان خم نمی شود؛ لذا سعی و تلاش در راستای وحدت و رضای خدا موجب آبادانی زمین می گردد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdfs0kzyt0xk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما