تاریخ انتشار۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸
کد مطلب : 523508
مسئول دبیرخانه ائمه جمعه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور:

وحدت مسلمانان یکی از نعمت های اساسی خدواند تبارک تعالی است

ماموستا اقبال بهمنی گفت: وحدت بین مسلمانان یکی از نعمت های اساسی خدواند تبارک تعالی است
وحدت مسلمانان یکی از نعمت های اساسی خدواند تبارک تعالی است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، ماموستا اقبال بهمنی در گفتگو با خبرنگار تقریب ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، افزود: یکی از اصولی ترین مباحث قرآن به عنوان قانون اساسی ما مسلمانان بحث توحید و یگانه پرستی است که لازمه وحدت مسلمین در یکتا پرستی و مقابله با دشمنان است در اینجا وحدت بین جامعه مسلمانان مدنظر است.

وی با بیان این مطلب که خداوند متعال دو بار نعمت وحدت را در قرآن یادآور شده است،  افزود: خداوند متعال می فرماید: شما متفرق بودید و ما شما را جمع کردیم و این نعمتی بود برای شما لذا وحدت بین مسلمانان یکی از نعمت های اساسی خداوند تبارک و تعالی است که به ما عطا شده است.

مسئول دبیرخانه ائمه جمعه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: برای اینکه وحدت بین جامعه اسلامی از بین نرود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) این هفته را یعنی  12 ربیع الاول تا 17 ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند یعنی وجود نازنین حضرت رسول خدا (ص) محور وحدت بین جامعه اسلامی است.

ماموستا بهمنی ادامه داد: روزی که لشکر اسلام یک رهبر داشت و یک فرمان را می گرفت و با وحدت و بر محور قرآن و سنت رسول (ص) حرکت می کردند مشاهده می شود امپراتوری روم، ایران، مصر و ... همه تسلیم اسلام شدند و تشکیل حکومت واحده الله را داده اند، لذا وحدت بین مسلمان بسیار حائز اهمیت است.

وی یادآور شد: زمانی که نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید بر مبنای نظامی اسلامی بود، دشمنان اسلام تلاش کردند بگویند که این نظام یک نظام شیعی است و ربطی به اهل سنت ندارد لذا بزرگان نظام جمهوری اسلامی و علمای سنی و شیعه به پیشنهاد حضرت امام (ره) هفته ای را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند.

مسئول دبیرخانه ائمه جمعه مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور توضیح داد: ایران از اقوام مختلف کُرد، تُرک، فارس، بلوچ، ترکمن، لُر، عرب، عجم و ...تشکیل شده است و از نظر ایدئولوژی و مذهبی هم دارای دو مذهب تشییع و تسنن است که سال های سال در کنار هم زندگی می کنند لذا هفته وحدت بخصوص در ایران اسلامی باعث شده است که مسلمانان بتوانند وحدت خود را حفظ، و به عنوان الگو در جهان اسلام تاثیرگذار باشند.

ماموستا بهمنی در پایان گفت: در هفته وحدت بسیاری از علماء و اندیشمندان بزرگ جهان اسلام به ایران می آیند و حرفها و نظریه های خود را بیان می کنند که این خود در ایجاد وحدت بسیار موثر بوده است. امروزه اگر در ایران می بینیم شیه و سنی در کنار هم زندگی می کنند و در دفاع مقدس وقتی جوان، مرد و زن شیعه و سنی همه از کیان ایران و اسلام دفاع کردند همه از برکات نامگذاری هفته وحدت است.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcawenma49num1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما