تاریخ انتشار۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب : 523188
آیت الله استادی در گفت و گو با تقریب:

از عوامل تضعیف مسلمین، نزاع و اختلاف است

عضو شورای عالی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم بیان کرد: یکی از عوامل تضعیف مسلمین، نزاع و اختلاف است. در گذشته نیز هر گونه جنگ، خونریزی و درگیری های لفظی و تنش آفرین ریشه در اختلاف داشته است. این اختلافات به نفع هیچ یک از طرفین نبوده و تنها دشمنان از آن سود برده اند.
از عوامل تضعیف مسلمین، نزاع و اختلاف است
آیت الله رضا استادی مقدم تهرانی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت و گو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب در ابتدا ایام ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام و فرزند برومندشان امام جعفر صادق(ع)را تبریک گفت و با اشاره به آغاز سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت با شعار "اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و نزاع در جهان اسلام"، بیان نمود: هیچ یک از قدرت های بزرگ و کوچک جهانی نمی توانند مشاهده کنند که اسلام به عنوان یک قدرت اثر گذار در جهان بشریت باشد، به همین جهت به عناوین مختلف با اسلام دشمنی می کنند.

وی افزود: اینکه  امروزه شاهد هستیم جوانان ایران اسلامی و دیگر جوامع اسلامی را به سمت مسائل غیر اسلامی سوق می دهند، بدین دلیل است که برای آنان روشن است  اسلام در میان جوامع بشری به سرعت در حال گسترش است، از این رو مسائل اسلام هراسی را مطرح می کنند و درصدد تضعیف آن بر می آیند.

عضو شورای عالی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم عنوان کرد: حال امت، علما و اندیشمندان جهان اسلام  باید آگاهانه و با هوشیاری کامل و دقیق، وظایفی که دارند را به خوبی انجام دهند و آسیب ها را  رصد کرده و بشناسند.

وی با اشاره به شعار سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت، اظهار داشت:یکی از عوامل تضعیف مسلمین، نزاع و اختلاف است. در گذشته نیز هر گونه جنگ، خونریزی و درگیری های لفظی و تنش آفرین ریشه در اختلاف داشته است. این اختلافات به نفع هیچ یک از طرفین نبوده و تنها دشمنان از آن سود برده اند. 

وی ادامه داد: دشمنان اسلام که هیچ دلسوزی نداشته و موجودیت اهل سنت و شیعه را به ضرر خود می دانند، از هر راهی که بتوانند اسلام را تضعیف کنند، وارد می شوند.

وی اظهار داشت: امت، فرهیختگان و علمای جهان اسلام توجه نمایند که مصداق ریختن آب به آسیاب دشمنان نباشد و با بی توجهی موجب تضعیف اسلام و تقویت دشمنان نشوند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: باید به آنچه که اسلام، قرآن و پیامبر خواسته است، توجه کرد و با برادری، الفت و دوستی در کنار یکدیگر همدلی و اخوت برقرار نماییم .  باید از هرگونه تنازع و اختلاف و جنگ دوری کرد که این امری عقلانی است.

وی در پایان تاکید کرد: امروزه با توجه به عصر ارتباطات و گسترش رسانه ها  باید به این امر توجه نمود که هر سخن و بیان نادرستی در هر نقطه عالم می تواند تنش آفرین باشد و مسائل جبران ناپذیری را به بار آورد.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcevx8nvjh8wzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما