تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۸
کد مطلب : 522976
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در گفتگو با تقریب:

ردپای استکبار در قتل نمازگزاران مساجد افغانستان به خوبی هویداست

ماموستا عبدالرحمان مرادی با تاکید بر اینکه ردپای استکبار در قتل نمازگزاران در مساجد افغانستان به خوبی هویداست، گفت: قتل و کشتار در جهان اسلام با چندین هدف همزمان صورت می گیرد، اولین هدف جلوگیری از ایجاد وحدت در بین مسلمین است.
ردپای استکبار در قتل نمازگزاران مساجد افغانستان به خوبی هویداست
ماموستا عبدالرحمان مرادی؛ امام جمعه اهل سنت کرمانشاه به مناسبت فرا رسیدن هفته وحدت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ضمن محکوم کردن جنایت تروریست ها علیه مردم افغانستان اظهار داشت: کارنامه تروریست ها سرشار از جنایت هایی است که چهره بشریت را سیاه نموده است.

این عالم اهل سنت بیان کرد: کشتار مسلمانان آن هم در خانه خدا یعنی مسجد آیا می تواند قابل دفاع باشد؟ به قتل رساندن کسی که در حال عبادت خداوند متعال است برای کسانی که خود را جهادگر در راه دین می دانند چه معنایی می تواند داشته باشد؟!

ماموستا مرادی با تاکید بر اینکه ردپای استکبار در قتل نمازگزاران در مساجد افغانستان به خوبی هویداست، گفت: قتل و کشتار در جهان اسلام با چندین هدف همزمان صورت می گیرد، اولین هدف جلوگیری از ایجاد وحدت در بین مسلمین است. هدف دیگر تروریسم و اربابان آنها جلوگیری از به ثبات رسیدن جهان اسلام است که با این برنامه های شیطانی به دنبال تسلط بر منابع طبیعی جهان اسلام هستند، لذا باید همه در این باره هوشیار باشیم.

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: با این وجود همچنان جریان مقاومت در منطقه و جهان اسلام پویاست و روز به روز شاهد اقتدار بیشتر آن هستیم که این خود خطری برای بقای تروریسم در منطقه خواهد بود، لذا مستکبرین و دشمنان جهان اسلام از هر فرصتی برای جلوگیری از تسری تفکرات مقاومت طلبانه در جهان استفاده می کنند.

این عالم برجسته اهل سنت تاکید کرد: در این میان شاید مهمترین و اصلی ترین عاملی که می تواند همه ما مسلمین را متحد کند، مساله و موضوع فلسطین باشد، امروز اولین قبله گاه مسلمین در دست دشمنان دین خداست، بنابراین وحدت به معنای واقعی در بین مسلمانان می تواند آغازی بر آزادسازی قدس شریف باشد.

ماموستا مرادی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم که ترور و تروریسم ما را از مساله اصلی جهان اسلام که همان فلسطین است، غافل کند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdciyrawqt1ar32.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما