تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۶
کد مطلب : 522945
محقق گینه ای در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

هدف اصلی از وحدت، رفع موانع ساختگی میان مسلمانان است

منظور از اتحاد و همگرایی یکی شدن مذاهب نیست. بلکه هدف اتکا به مشترکاتی است که بین همه طوایف و فرقه های اسلامی وجود دارد.
هدف اصلی  از وحدت، رفع موانع ساختگی میان مسلمانان است
آلفا محمد اوری اندیشمند و محقق مسلمان گینه ای در گفتگو با تقریب با اشاره به معنای وحدت و ضرورت آن برای جهان اسلام گفت: مفهوم اتحاد و همگرایی اسلامی با در نظر گرفتن محورهای مشترکی است که میان فرقه ها و جریان های مختلف اسلامی وجود دارد و همگان به خداوند متعال و پیامبر اسلام (ص) و کتاب الهی و قبله مشترک و احکام اسلامی مانند نماز، روزه، حج و زکات  اعتقاد دارند و با همدلی با یکدیگر همکاری می کنند.

وی ادامه داد: برخی مواقع اختلاف و تفرقه در برخی از اعتقادات و احکام در اثر اختلاف دیدگاه میان مجتهدان است و نباید سبب دوری و فاصله گرفتن مسلمانان از یکدیگر شود بلکه باید پیروان همه مذاهب اسلامی با یک دید بلند و وسیع افکار یکدیگر را درک کرده و در عین حال که برای مباحثه علمی تلاش می کنند در زندگی اجتماعی و ارتباطات با توجه به مصلحت همه جوامع اسلامی یکدیگر را درک و به مولفه های مهم تشکیل دهنده وحدت توجه و در راه تحقق آن تلاش کنند.

آلفا محمد اوری در ادامه اظهار داشت: منظور از اتحاد و همگرایی یکی شدن مذاهب نیست. بلکه هدف اتکا به مشترکاتی است که بین همه طوایف و فرقه های اسلامی وجود دارد. هدف اصلی  از وحدت، رفع موانع ساختگی و پیشگیری از مواردی است که باعث جدایی، کینه و دشمنی میان مسلمانان می شود. گفت و گو درباره عوامل و عناصر تشکیل دهنده اتحاد بین اهل تسنن و تشیع و نقش آن در مستحکم کردن جامعه اسلامی یکی از اصلی ترین نیازهای کنونی جامعه مسلمان است و با حفظ وحدت و یکپارچگی می توان بین شیعه و سنی همبستگی ایجاد کرد. البته منظور از وحدت شیعه و سنی این است که با توجه به اینکه بین دو مذهب مشترکات بسیاری است، هر دو جریان باید بر محور این مشترکات به هم نزدیک شوند و برای حفظ و ارتقای اسلام با همدیگر همکاری و هم یاری داشته باشند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdceew8nnjh8woi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما