تاریخ انتشار۲۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب : 522942
فعال دینی اهل اتیوپی در گفت وگو با تقریب:

مسلمانان باید صفوف خود را از منظر اجتماعی و سیاسی فشرده تر سازند

مسلمانان باید از طریق تلاش و با حسن نیت در راه ایجاد اتحاد و همگرایی بکوشند و کاری کنند که صفوف مسلمانان فشرده تر شود و دل های آنها برای شنیدن دستورات اسلام که بر همگرایی توصیه کرده، آماده شود.
مسلمانان باید صفوف خود را از منظر اجتماعی و سیاسی فشرده تر سازند
انوار احمد، مدرس علوم قرآنی در مدرسه قرآن حمزه(ع) در شهر آدیس آبابا کشور اتیوپی با اشاره به اینکه اتحاد میان پیروان اهل سنت و شیعه در جهان اسلام یکی از نیازهای اصلی جوامع اسلامی در شرایط کنونی به شمار می رود، افزود: ایجاد گروه ها و جریان های تندرو و افراطی وجود اسلام را تهدید می کند. به همین دلیل مساله تقریب مذاهب از سده ها پیش همواره جزو دغدغه های مهم علما و رهبران مذهبی اسلام بوده است. زیرا اگر اختلافی وجود نداشت و تهدید تفرقه و نزاع و تعصب های مذهبی و مساله تهدید دشمنان در میان نبود، موضوع تقریب مذاهب اسلامی تا این اندازه مورد تاکید قرار نمی گرفت.

انوار احمد در ادامه افزود: آن چه که پیگیری آن در شرایط کنونی ضروری به نظر می رسد، یافتن راهکارهای ایجاد وحدت بین شیعه و سنی و ارائه راه حل هایی است که بتواند به اتحاد و همگرایی در جهان اسلام بینجامد و زمینه های نزاع، درگیری و جنگهای فرقه ای را از بین ببرد. قرآن مجید هم بارها درباره وحدت سخن گفته و پیامدهای شوم آن را بازگو کرده است.

او افزود: منشا اختلاف از منظر قران کریم کسانی هستند که به جای کم کردن اختلافات و نزدیک کردن افکار و اندیشه ها تلاش می کنند عرصه را برای رویارویی پیروان مذهبی مختلف مهیا سازند و  با سطحی نگری و طرح موضوعات دور از منطق بر دامنه اختلافات و نزاع های مذهبی می افزایند.
 
انوار احمد در ادامه تصریح کرد: مسلمانان باید از طریق تلاش و  با حسن نیت در راه ایجاد اتحاد و همگرایی بکوشند و کاری کنند که صفوف مسلمانان فشرده تر شود و دل های آنها برای شنیدن دستورات اسلام که بر همگرایی توصیه کرده، آماده شود. در همین راستا برخی از رهبران مذاهب اسلامی اهمیت اتحاد را درک نموده و بر آن تأکید زیاد داشته و در این باره از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند. از این رو ضروری است که مسلمانان با اتکا به قدرت خداوند از اختلاف میان خود دوری کرده و صف های خود را از منظر اجتماعی و سیاسی فشرده تر سازند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcba5bs5rhb59p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما