تاریخ انتشار۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۶
کد مطلب : 522719

علمای اهل سنت همواره در ترویج فرهنگ حسینی پیشتاز هستند

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: نقش علمای اهل سنت در ترویج فرهنگ حسینی همواره پر رنگ بوده است.
علمای اهل سنت همواره در ترویج فرهنگ حسینی پیشتاز هستند
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام مصطفی جهانشاهی در گفت و گو با مهر، اظهار داشت: با اینکه بیش از هزار سال از واقعه کربلا و شهادت جانسوز امام حسین (ع) می‌گذرد اما گذشت زمان سبب نشده تا این واقعیت کمرنگ شود و یا به فراموشی سپرده شود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همه ساله خیل عظیم عزاداران حسینی ایام محرم به عزاداری می‌پردازند و پرچمدار راستین این حرکت عظیم فرهنگی هستند.

وی افزود: علمای اهل سنت نیز پس از این واقعه همانند دیگر مسلمانان از همان ابتدا برائت خود را از آن فاجعه اعلام کردند به طوری که برخی از آنها از سکنی گزیدن در کوفه استنکاف کرده و آن شهر را ترک کردند.

حجت الاسلام جهانشاهی با اشاره به اینکه علمای اهل سنت پیشتاز در ترویج فرهنگ حسینی هستند، تصریح کرد: برای اولین بار در استان علمای اهل سنت امسال با حضور در مراسم عزاداری شیعیان به سخنرانی پرداخته و پیام ارزشمند عاشورا را برای عزاداران تشریح کردند.

وی گفت: در این راستا علمای اهل سنت شهرستان‌های زاهدان، سراوان و میرجاوه در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) به سخنرانی پرداخته‌اند و این روند در مناسبت‌های آینده نیز ادامه دارد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: این اقدام علاوه بر تقویت وحدت بین شیعه و سنی پیام پیروری از قرآن و سنت، حق محوری، عزت انسانی و رضای خدا را در جامعه منتشر می‌کند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdfx0knyt0x56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما