تاریخ انتشار۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : 522608
اندیشمند غنایی در گفت وگو با تقریب:

کشورهای اسلامی باید بیش از هر وقت دیگری برای ترمیم شکاف‌ها تلاش کنند

کشورهای اسلامی در شرایط کنونی بیش از هر وقت دیگری باید برای ترمیم شکاف‌ها تلاش کنند.
کشورهای اسلامی باید بیش از هر وقت دیگری برای ترمیم شکاف‌ها تلاش کنند
دکتر مصطفی باجلال محقق و اندیشمند غنایی در گفتگو با تقریب با اشاره به اینکه هدف اصلی دین اسلام، تلاش برای بهتر کردن زندگی و برطرف کردن نیازهای مادی و معنوی مسلمانان است، افزود: اعتقاد به خداوند موجب می شود که انسان با اطمینان قدم بردارد و با دیگر افراد اجتماع هماهنگ شود. همچنین ایمان به خداوند متعال او را از شر بدی ها حفاظت می کند.

وی با بیان اینکه این پیروی از خدا نقطه مشترک همه ادیان الهی است، گفت: با وجود این اشتراک در اعتقاد به خداوند،  جهان از وجود اختلافات و مشکلات عدیده ای که در اثر تقابل پیروان ادیان و فرقه های مذهبی به وجود آمده است، رنج می برد. این اختلافات در دین اسلام بیش از همه در میان خود مسلمانان به وجود آمده است. این موضوع به ویژه زمانی حائز اهمیت است که دشمنان اسلام و مسلمانان همواره در طول تاریخ به دنبال ایجاد تفرقه، اختلاف و شکاف و تعمیق آن در میان ملت های مسلمان و همچنین اسلام ‌هراسی در سراسر جهان و افکار عمومی دنیا بوده اند تا مانع از آن شوند که پیام دوستی پیامبر اسلام به گوش همه جهانیان برسد.

او در ادامه اظهار داشت: کشورهای اسلامی در شرایط کنونی بیش از هر وقت دیگری باید برای ترمیم شکاف‌ها تلاش کنند. خصوصا که جریان هایی از دل اسلام بیرون آمده اند که با پشتوانه حمایت دشمنان عقاید تندروانه و افراطی ای را ترویج می کنند. عقایدی که هیچ ارتباطی به فرهنگ و حقیقت رحمت اسلام دارد و نه ابعاد اخلاقی اسلام را می شناسد اما به نام اسلام و مبارزه، جایگاه اسلام را تخریب کرده و به صورت نادرستی به جهان معرفی می‌کنند و شکاف‌ها و اختلافات را در میان مسلمانان بیشتر می‌کنند.

دکتر مصطفی باجلال در ادامه تصریح کرد: دشمنان اسلام همواره به دنبال منافع خود هستند و می‌خواهند ثروت و منافع مسلمانان را تسخیر کنند. این هدف بزرگی برای ایجاد اختلاف در میان مسلمانان است و از این رو هوشیاری دوچندان ملت های مسلمان را برای مقابله با تحرکات دشمن می طلبد.  

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcawunma49nui1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما