تاریخ انتشار۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : 522604
امام جمعه موقت پیرانشهر در گفتگو با تقریب:

مسلمانان باید به اصول و اشتراکات خود با یکدیگر اهمیت بیشتری دهند

امام جمعه موقت پیرانشهر گفت: باید بیشتر بر روی اصول و اشتراکات مسلمانان تمرکز کرد و به اختلافات جزئی بی‌اهمیت بود چون تفاوت‌ها مشکلی را ایجاد نمی‌کند و در صدر اسلام نیز با وجود این تفاوت‌ها، مسلمانان به خوبی و خوشی با یکدیگر زندگی می‌کردند.
مسلمانان باید به اصول و اشتراکات خود با یکدیگر اهمیت بیشتری دهند
ماموستا رئوف عمری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: بی‌تردید مسلمانان نباید به مقدسات اسلامی یکدیگر تعرض کنند و حتی خداوند متعال نیز در قرآن کریم خطاب به پیامبر(ص) فرمود که اگر یکی از مشرکان خواست با شما همسایگی کند شما باید همسایه خوبی برای او باشید تا او کلام خدا را گوش کند.
 
وی افزود: در زمانی که خداوند متعال حتی دستور داده که از همسایه مشرک خود نیز حفاظت کنیم، پس باید در همه حال از آنان حمایت کرده و از سوی دیگر اگر برای مسلمانی نیز مشکلی به وجود آمد همه باید کمک‌حال او بوده و ابراز همدردی کنند.
 
امام جمعه موقت پیرانشهر گفت: همچنین پیامبر(ص) فرمود مسلمان کسی است که سایر مسلمانان از دست و زبان آنان در آزار نباشند و اگر مشکلی برای مسلمانان به وجود آمد، پیروان مذاهب اسلامی به یکدیگر کمک کنند.
 
وی اظهار داشت: در قرآن کریم حتی دستور داده شده که نباید به مقدسات کافران اهانت کرد چون در این صورت، آنان نیز مقابله به مثل کرده و به مقدسات اسلامی حمله می‌کنند و گویی ما خود به مقدسات خویش حمله می‌کنیم.
 
ماموستا عمری با اشاره به اینکه مسلمانان در اصول دین هیچ مشکلی با یکدیگر ندارند تصریح کرد: آنان در برخی فروعات تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند بنابراین باید بیشتر بر روی اصول و اشتراکات تمرکز کرد و به اختلافات جزئی بی‌اهمیت بود چون تفاوت‌ها مشکلی را ایجاد نمی‌کند و در صدر اسلام نیز با وجود این تفاوت‌ها، مسلمانان به خوبی و خوشی با یکدیگر زندگی می‌کردند.
 
وی با اشاره به اینکه رسول خدا(ص)، پیامبر رحمت بوده است گفت: خداوند در قرآن کریم فرمود نبی مکرم اسلام (ص) اسوه حسنه بوده و ایشان با افرادی که سختگیری در دین داشتند با مهربانی رفتار می‌کرد و همین کار پیامبر(ص) باعث شده که در طول سال‌ها، بسیاری از مردم کشورهای جهان مسلمان شدند.
 
امام جمعه موقت پیرانشهر افزود: پیامبر(ص) با نرمش و مهربانی با همه رفتار کرده چون باید با کسانی که اخلاق تندی دارند و یا به مقدسات یکدیگر بی‌احترامی می‌کنند آنان را راهنمایی کرد و اگر رفتار نرم با آنان اثری نداشت آنان را ترک کرد.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcgzx9ntak9x34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما