تاریخ انتشار۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۳
کد مطلب : 522283
امام جمعه مهاباد:

ایران اسلامی به عنوان پیشگام در عرصه تقریب مانند نگینی در جهان اسلام می‌درخشد

امام جمعه مهاباد گفت: امروزه ایران اسلامی به عنوان پیشگام در عرصه تقریب مانند نگینی در جهان اسلام می‌درخشد و امید است که اهدافی که برای تقریب مذاهب و وحدت امت اسلامی در جهان امروز، در دین مبین اسلام وجود دارد را به صورت عملیاتی در جامعه نظاره‌گر باشیم.
ایران اسلامی به عنوان پیشگام در عرصه تقریب مانند نگینی در جهان اسلام می‌درخشد
ماموستا عبدالسلام امامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی به عنوان یکی از یادگاری های امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و با بیان اینکه این کنفرانس بسیار حائز اهمیت است اظهار داشت: خوشبختانه امام(ره) ادامه دهنده راهی بود که بزرگانی مانند آیت الله بروجردی و شیخ محمد شلتوت و پیش از آن سیدجمال الدین اسدآبادی و شیخ محمد عبده و دیگر علما در ایران و سایر کشورها پایه‌ریزی کرده بودند.
 
وی تصریح کرد: باعث افتخار است که امروزه ایران اسلامی به عنوان پیشگام در عرصه تقریب مانند نگینی در جهان اسلام می‌درخشد و امید است که اهدافی که برای تقریب مذاهب و وحدت امت اسلامی در جهان امروز، در دین مبین اسلام وجود دارد را به صورت عملیاتی در جامعه نظاره‌گر باشیم.
 
امام جمعه مهاباد با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) و بسیاری از علمای اهل تسنن و تشیع خدمات فراوانی را در عرصه تقریب بین مذاهب انجام داده‌اند گفت: امید است کنفرانس امسال وحدت اسلامی نیز بتوانند همانند سالیان گذشته گره کوری از گره‌های موجود در جهان اسلام را بگشاید.
 
 وی افزود: با توجه به وضعیتی که امروز در جهان اسلام حاکم است، همه کشورها و مذاهب و ادیان هر کدام به دنبال اتحادیه برای حفظ موجودیت خود هستند یعنی کشورهای اتحادیه اروپا یا آفریقا یا ایالات متحده و همچنین پیمان‌های سیاسی و نظامی و اقتصادی بسیاری در جهان امروزی وجود دارند.
 
امام جمعه مهاباد گفت: اما متاسفانه تنها جایی که در آن شاهد حتی اتحادیه در سطح سیاسی و اقتصادی و حتی مذهبی نیستیم، جهان اسلام است و امید است در مسیر کنفرانس وحدت، وحدت واقعی را در میان امت‌های اسلامی مشاهده کنند و آن چیزی که متاسفانه امروز در جهان اسلام شاهد هستیم این است که مسلمانان بیشتر از اینکه به دست کفار کشته شوند به دست خودشان کشته می‌شوند.
 
وی اظهار داشت: اختلاف و مشکلاتی که در یمن، بحرین، افغانستان و قسمت‌هایی از پاکستان و فلسطین و سوریه وجود دارد، به نوعی مربوط به خود این کشورها است و این خود از نقشه‌های رژیم صهیونیستی است و امید است که بتوان با پیروی از قرآن کریم و رسول خدا(ص) و ائمه اطهار وحدت را در جامعه اسلامی به عینه مشاهده کنیم و امید است که کنفرانس وحدت اسلامی امسال بتواند به اهداف از پیش تعیین شده خود رسیده و مهمانانی از سراسر کشور و جهان را در آنجا شاهد باشیم.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjo8eituqe88z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما