تاریخ انتشار۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۳۱
کد مطلب : 522170
امام جمعه پیرانشهر:

جهان اسلام باید ضمن همدلی و همدردی باهم از تنش‌ها و منازعات دوری کنند

امام جمعه پیرانشهر گفت: جهان اسلام باید همدل و همدرد بوده و از تنش‌ها و منازعات که باعث دوری آنها از یکدیگر می‌شود پرهیز و از اختلافات دوری کنند.
جهان اسلام باید ضمن همدلی و همدردی باهم از تنش‌ها و منازعات دوری کنند
 ماموستا مصطفی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با تاکید بر اینکه مشکل امروز جهان اسلام تفرقه و اختلاف است که آنان را از یکدیگر جدا کرده است اظهار داشت: متاسفانه جهان اسلام تحت سلطه استعمارگران بوده و راه درست و حقیقی را کنار گذاشته‌اند. 

وی تصریح کرد: همین عوامل سبب بدبختی و مشکلات فراوانی برای مسلمانان شده است و بنابراین جهان اسلام باید همدل و همدرد بوده و از تنش‌ها و منازعات که باعث دوری آنها از یکدیگر می‌شود پرهیز و از اختلافات دوری کنند.
 
امام جمعه پیرانشهر گفت: خداوند در قرآن کریم فرمود کسانی که اعتقاد به روز قیامت دارند برادران یکدیگر هستند و باید به فکر هم و همدل و همدرد یکدیگر باشند و ضمن کمک به یکدیگر، از اختلافات و منازعات پرهیز کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه اگر دو یا چند برادر دینی زمانی دچار اختلاف شدند باید آن را در بین خود حل کنند بیان کرد: ایجاد انس و الفت میان مسلمانان و حل مشکلات آنها به صورت عادلانه و از سوی دیگر داشتن تقوای الهی برای بهره‌مندی از رحمت الهی لازم و ضروری است.
 
ماموستا محمودی تصریح کرد: زمانی خداوند متعال رحمت خود را بر بندگان صالح خود نازل می‌کند که آنان با یکدیگر اتحاد و وحدت داشته و به فکر یکدیگر باشند.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون مردم از لحاظ فکر و عقیده از یکدیگر جدا شده‌اند اظهار داشت: در این راستا اگر مردم فکرشان را مطابق قرآن کنند مشکلی به وجود نمی‌آید اما جدایی آنها از قرآن مشکلات فراوانی را به وجود آورده و این درد بزرگی در دنیای اسلام است و نباید اینگونه باشد بلکه باید راه درست را در پیش گرفته و برای منافع کل بشریت گام بردارند.
 
امام جمعه پیرانشهر با تاکید بر اینکه مسلمانان باید به یکدیگر احترام گذاشته و به همدیگر علاقه‌مند باشند و از اختلافات و منازعات دوری کنند گفت: خداوند متعال در قرآن کریم فرمود به هم کمک کنید و کار نیک و راه تقوا در پیش گیرید تا نیکی و تقوا در میان مسلمانان رواج داشته باشد.
 
وی افزود: همچنین خداوند متعال فرمود شما مسلمانان با هم نزاع نکنید چون در این صورت سست شده و قوت و قدرت خود را از دست می‌دهید و همین گناه بزرگی است و بنابراین باید در برابر کافران و کسانی که از دین خارج شده‌اند ایستادگی کرد و در مقابل تکفیری‌ها و تروریست‌ها با یکدیگر متحد بود.
 
ماموستا محمودی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها به واقع از دین خارج شده و پیرو استعمارگران و سلطه‌گران هستند بیان کرد: تکفیری‌های برای ترقی و پیشرفت کافران عمل می‌کنند پس باید با آنها مبارزه کرده و وادارشان کرد که دست از این کارهای جنایتکارانه بردارند.
 
وی با اظهار تاسف از اینکه هم اکنون تکفیری‌ها در سراسر جهان پخش شده‌اند اظهار داشت: بی‌تردید تکفیری‌ها و افراطی‌ها سبب نابودی جامعه می‌شوند و باید آنها را وادار کرد که دست از این کار بردارند و حتی باید به صورت فیزیکی نیز با آنان مقابله کرد.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcefw8n7jh8wzi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما