>> امام رضا(ع) شخصیتی جامع الاطراف و الگویی برای جهان اسلام هستند | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۱
کد مطلب : 521656
شیخ راهبر در گفتگو با تقریب:

امام رضا(ع) شخصیتی جامع الاطراف و الگویی برای جهان اسلام هستند

امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک)، بیان کرد: امت اسلامی باید با الگوگیری از امام رضا(ع) و دیگر بزرگان اسلام مسیر صحیحی را انتخاب کرده و دراین راه و مسیر ثابت قدم بمانند.
امام رضا(ع) شخصیتی جامع الاطراف و الگویی برای جهان اسلام هستند
شیخ مسعود راهبر امام جمعه اهل سنت بخش شیبکوه شهرستان بندر لنگه (چارک) در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا (ع)، بیان نمود:  امام رضا علیه السلام یک شخصیت جامع الاطراف در تقوا و اخلاق بوده اند که باید سیره زندگی ایشان الگویی برای سیره امت اسلامی باشد و از وجود نازنین این امام همام درس گرفت.

وی افزود: ایشان در زهد و تقوا سرآمد بودند و سختی های فراوانی را در زمان حاکمان جاهل و ظالم به دوش کشیدند که مسلمانان را متوجه این مسئله کنند در راه اسلام باید استقامت کرد.

شیخ راهبر عنوان کرد: سیره عملی زندگی این امام رئوف که مملو از تقوا ، اخلاق ، رحمانیت و دیگر فضائل پند آموز است می تواند سرمشق بسیاری از پیروان این امام همام و دیگر پیروان مذاهب و ادیان قرار بگیرد، زیرا در شرایط کنونی جهان اسلام می توان به مقاومت امام در برابر زورگویان و ستمگران عصر خود اشاره نمود.

وی تصریح کرد: علی رغم تبلیغات گسترده ضد دین و معنویت که توسط دشمنان اسلام به طور گسترده بر ملت های مسلمان انجام می گیرد، مشاهده می کنیم دلدادگان بسیاری از مذاهب مختلف و ادیان دیگر از کشورهای گوناگون به زیارت ایشان می آیند.

وی در پایان تاکید کرد: دشمنان اسلام از ابتدا پیامبر(ص) و اولیاء خدا را تحت فشارهای گوناگون قرار دادند، اما آنان با توکل بر خداوند متعال با عزتمندی سرافراز از امتحان خارج شدند، و از این رو امت اسلامی باید با الگوگیری از این بزرگان مسیر صحیحی را انتخاب نماید و ثابت قدم بماند.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccpsqpe2bqie8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما