تاریخ انتشار۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۷
کد مطلب : 521650
مجتهد شبستری در گفتگو با تقریب:

وجود با برکت امام رضا(ع) موجب اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: جذابیت امام علی ابن موسی الرضا (ع) عالم را فراگرفته است و این مسئله موجب جذب حداکثری اقوام و ملل مختلف و ادیان و ایجاد اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است.
وجود با برکت امام رضا(ع) موجب اتحاد و همدلی در میان امت اسلامی شده است
حجت الاسلام و المسلمین جواد مجتهد شبستری نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب با اشاره به سالروز شهادت امام علی ابن موسی الرضا (ع)، اظهار داشت: مرقد نورانی امام هشتم علیه السلام می تواند نمادی برای وحدت وتقریب مسلمین باشد.

وی افزود:  مرقد مطهر امام رضا(ع) در ایران غیر از آنکه دارای برکات مادی و معنوی برای ملت شریف ایران است،  یک نماد وحدتی است که به عنوان الگوی برجسته و مثال زدنی برای جهانیان می تواند معرفی شود.

وی ادامه داد: ملت های متفاوتی از اقصی نقاط عالم به زیارت آن ملجا نورانی شرفیاب شوند که همین گستردگی در جذب اقشار مختلف ملت ها می تواند یک ویژگی بارز باشد.

شبستری عنوان کرد: امام رضا(ع) علاوه بر جامعیت در مسئله وحدت میان اجزای حاکمیت و اشخاص در عصر خود اکنون بارگاه نورانی ایشان به عنوان محوریت وحدت در میان امت اسلامی قرار گرفته است که این کرامت برکات بسیاری در جهان اسلام به همراه دارد.

وی در پایان تاکید کرد: ائمه اطهار علیهم السلام در بین فریقین از این جهت که آنان از فرزندان رسول الله صلوات الله علیه بوده و دارای علوم ارزشمندی هستند دارای احترام و جایگاه ویژه ای می باشند و جزو معتقدات ، آداب و رسوم  و نشانه ایمان می دانند.


انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcgnq9nzak9x34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما