تاریخ انتشار۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۵۴
کد مطلب : 520567
اندیشمند اهل کشور مالی در گفت وگو با تقریب:

فاصله گرفتن از اسلام اصیل از جمله دلایل اختلاف در میان مسلمانان است/باید نسل های جوان را با راهکارهای وحدت بخش آشنا کرد

فاصله گرفتن از اسلام اصیل و قرآن کریم، تعصب و بدبینی، قومیت گرایی و مادی گرایی و همچنین تفرقه انگیزی دشمنان جهان اسلام با هدف برتری یافتن بر مسلمانان و منابع مالی و فکری آنها از جمله دلایل ایجاد اختلاف در میان مسلمانان است.
فاصله گرفتن از اسلام اصیل از جمله دلایل اختلاف در میان مسلمانان است/باید نسل های جوان را با راهکارهای وحدت بخش آشنا کرد
محمد زرین اندیشمند و  فعال مسلمان اهل کشور مالی در گفتگو با تقریب به لزوم مطلع کردن نسل های جدید به زمینه های ایجاد کننده وحدت اشاره کرد و گفت: آگاه کردن نسل های جدید و جوان از طریق اقداماتی که به اتحاد و همگرایی منجر می شود، از جمله مواردی است که باید به طور گسترده مورد توجه صاحبنظران و فعالان دینی قرار گیرد زیرا غفلت از برخی مسائل، برخی مواقع به وجود آورنده بحران هایی است که نتایج آن ممکن است سبب ایجاد اختلاف و نفوذ در بین جریان های مختلف، و در سطح بزرگ تر، سبب ایجاد اختلاف در بین ملت ها و امت ها شود.

وی در ادامه افزود: در روند پرفراز و نشیب تاریخ اسلام، اختلاف و شکاف بین مذاهب و امت های اسلامی، از موضوعات پیچیده و بسیار ویران گر در جوامع اسلامی بوده و همین دلیل، زیان های مادی و معنوی بسیاری بر بدنه امت واحده اسلامی وارد کرده است. در شرایط کنونی وجود بیش از یک میلیارد مسلمان و پیشرفت بی سابقه بعضی از کشورهای اسلامی در زمینه های مختلف موجب نگرانی دشمنان اسلام شده و باعث شده تا آنها علیه این جوامع دست به اقدام بزنند زیرا دشمنان که از آغاز ظهور اسلام از مسلمانان ضربه های سنگینی دریافت کرده اند، در صورت غفلت مسلمانان، از اختلاف های آنان استفاده می کنند و به آن دامن خواهند زد.

او در ادامه اظهار داشت: فاصله گرفتن از اسلام اصیل و قرآن کریم، تعصب و بدبینی، قومیت گرایی و مادی گرایی و همچنین تفرقه انگیزی دشمنان جهان اسلام با هدف برتری یافتن بر مسلمانان و منابع مالی و فکری آنها از جمله دلایل ایجاد  اختلاف در میان مسلمانان است.

محمد زرین تصریح کرد: یکی از مهم ترین ابزارهای فرهنگی برای ایجاد و تقریب و ممانعت از به هدف رسیدن برنامه دشمنان، برنامه‌ریزی و ایجاد گروههایی از سوی اقشار مورد وثوق و فرهیخته جهان اسلام و انجام کارهایی در مسیر اتحاد و وحدت است. همچنین توجه نویسندگان، صاحبنظران و علما به موضوع وحدت و تقریب جهان اسلام و ایجاد کتاب‌ها و دیگر آثاری است که در این زمینه باشد و جامعه اسلامی را به اتحاد دعوت کند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccexqpm2bqip8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما