تاریخ انتشار۳۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : 519432
محقق و اندیشمند اهل کشور نیجر در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد:

پیروی از آموزه های اسلام در تدبیر حیات اجتماعی و سیاسی تنها راه نجات از تشتت است

ایجاد شکاف میان پیروان شیعه و طرح مسائل اختلافی میان آنها با اهل تسنن از جمله ابزارهای در دستور کار دشمنان است که از طریق نهادینه کردن اهداف جعلی و به ضرر هر دو طرف انجام می شود.
پیروی از آموزه های اسلام در تدبیر حیات اجتماعی و سیاسی تنها راه نجات از تشتت است
آیدی آدمر سابو محقق و اندیشمند اهل کشور نیجر در گفتگو با تقریب معتقد است که دشمنان اسلام تلاش می کنند که به جای پیگیری هدف مهم وحدت و همدلی در میان مسلمانان که سبب ساز حفظ بنیان جوامع اسلامی می شود، اهداف ساختگی و انحرافی را جایگزین سازند. این کار از طریق تبلیغات و قدرت رسانه ای با هدف کنار زدن مسلمانان از فرایند معادلات بین المللی صورت می گیرد.

آیدی آدمر سابو در ادامه افزود: ایجاد شکاف میان پیروان شیعه و طرح مسائل اختلافی میان آنها با اهل تسنن از جمله ابزارهای در دستور کار دشمنان است که از طریق نهادینه کردن اهداف جعلی و به ضرر هر دو طرف انجام می شود. از این رو به همان اندازه که شاهد اختلاف و درگیری و تقابل میان مسلمانان باشیم، به همان اندازه هم شاهد موفقیت دشمنان در تحقق منافعشان هستیم. منافعی که در تخریب مناسبات و از بین بردن حلقه ارتباطی میان مسلمانان تعریف شده است.

او در ادامه افزود: تردیدی وجود ندارد که هیچ عاملی به اندازه وحدت میان مسلمانان نمی تواند دشمنی ها و مشکلات مختلفی را که در نتیجه آن حاصل می شود، از بین ببرد. یعنی به عنوان مثال عواملی مانند اشتراکات جغرافیایی و ملی اگرچه برای ایجاد همگرایی میان مردم مهم است اما هیچ کدام از آنها مانند توحید و اعتقاد به خدای واحد و یک دین مشترک نمی تواند در ایجاد وحدت تاثیرگذار باشد.

آیدی آدمر سابو تصریح کرد: ایمان به خدا و پیروی از همه مقررات و آموزه های یک دین مشترک در تدبیر حیات اجتماعی و سیاسی تنها راه نجات از تشتت و تفرقه است. اگر مسلمانان این اعتقاد را مبنای مدیریت سیاسی و اجتماعی خود قرار دهند و به اصول آن پایبند باشند و منافع حزبی، جریانی، گروهی، مذهبی و فرقه ای خود را ذیل محور وحدت تعریف کنند، به قدرت زیادی دست پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcbf9bs5rhb8ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما