تاریخ انتشار۱۳ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۸:۴۹
کد مطلب : 517483
فعال سیاسی بحرین در گفت و گو با تقریب:

عادی‌سازی روابط با اسرائیل خیانت به ملت فلسطین است

«راشد الراشد» فعال سیاسی بحرین در واکنش به اعزام سفیر بحرین به سرزمین‌های اشغالی، عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر را خیانت به مردم فلسطین و امت اسلامی و عربی توصیف کرد.
عادی‌سازی روابط با اسرائیل خیانت به ملت فلسطین است
خالد الجلاهمه سفیر کشور بحرین در سرزمین‌های اشغالی روز سه شنبه (9 شهریورماه) وارد تل آویو شد.

اقدامی که واکنش مردم بحرین و بسیاری از گروه‌های سیاسی در این کشور را به دنبال داشت.
 
در همین رابطه راشد الراشد یکی از فعالان سیاسی بحرین در گفت و گو با خبرنگار حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب ضمن محکوم کردن این اقدام، تصریح کرد: تا کنون فعالیت‌های زیادی از سوی معارضان و ملت بحرین در محکوم نمودن عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انجام شده است. فعالیت‌هایی که شامل صدور بیانیه‌های مختلف، برپایی تظاهرات و راهپیمایی‌های متعدد و برگزاری انجمن‌های تخصصی در این زمینه می‌شود.

وی با تاکید بر این که ملت بحرین عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر را خیانت به ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی می‌دانند، تعیین و اعزام سفیر بحرین سرزمین‌های اشغالی را به شدت محکوم کرد.

الراشد در ادامه سخنان خود به پیامدهای عادی سازی روابط با اسرائیل در وضعیت فعلی منطقه اشاره کرد و توضیح داد: عادی سازی روابط با اسرائیل آثار و پیامدهای زیادی در سطوح مختلف دارد که مهم‌ترین آنها قرار دادن خلیج فارس در معرض تحولات استراتژیکی است که همه منطقه را تحت تاثیر خود قرار  می‌دهد.

وی با بیان این که اسرائیل گروه‎‌های تروریستی خود را به کل منطقه اعزام خواهد کرد، گفت: یکی از اهداف رژیم صهیونیستی از جضور در منطقه خلیج فارس جبران شکست‌های خود در لبنان، سوریه و عراق است.

وی توضیح داد: اسرائیل قصد داشت با استفاده از گروه‌های تروریستی مورد حمایت خود مانند داعش و سازمان‌های تروریستی  در سوریه بر این کشورها تسلط یافته و با اجرای سیاست‌های خود در آنها همه موانع در برابر اشغالگری را از میان بردارد .

این فعال سیاسی بحرین در ادامه افزود: هدف نهایی رژیم اشغالگر در عادی سازی روابط نزدیک شدن به مرزهای جمهوری اسلامی ایران است تا به گمان قاصر خود، ضربه کشنده‌ای به این کشور زده و در نهایت آن را نابود کند؛ زیرا اسرائیل، جمهوری اسلامی ایران را بزرگترین خطر برای رژیم خود می‌داند.

وی با بیان این که روابط کشورهای حوزه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی تا حدودی در روابط ایران با کشورهای منطقه تاثیر گذاشته و موجب خواهد شد ایران در روابط خود با این کشورها ملزم به رعایت برخی پروتکل‌های سیاسی شود، تصریح کرد: همه کشورهای حوزه خلیج فارس که اقدام به عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کرده‌اند، از حجم درگیری ایران و رژیم اشغالگر باخبرند. به همین دلیل عادی سازی روابط نوعی حریف طلبی و اعلام رویارویی با ایران به شمار می‌رود.

الراشد افزود: طبیعی است که جمهوری اسلامی در رویارویی با نفوذ خطرناکی که به واسطه عادی سازی روابط برخی حکومت‎‌های خلیج فارس یا رژیم صهیونیستی محقق می‌شود و به منظور حفظ امنیت ملی خود در استراتژی‌هایش یک بازنگری همه جانبه به عمل آورد.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: ایران بارها اعلام کرده است، حفظ امنیت منطقه برعهده کشورهای آن است و هیچ نیازی به نیروهای خارجی در این باب وجودندارد.
 
 
 انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfcedtmw6dyja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما