تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۹
کد مطلب : 515772
امام‌ جمعه اهل سنت بندر لنگه:

امام حسین(ع) برای احیای امر به معروف و‌ نهی از منکر شهید شد

امام جمعه اهل سنت بندر لنگه گفت: حسین بن علی(ع) برای احیای امر به معروف و‌ نهی از منکر و حمایت از دین خدا به همراه عزیزانش به شهادت رسیدند.
امام حسین(ع)  برای احیای امر به معروف و‌ نهی از منکر شهید شد
شیخ محمدصدیق بهجت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استانها خبرگزاری تقریب، اظهار داشت:  امام حسین (ع) با مشاهده انحراف در دین اسلام و تصمیم یزید برای خلافت بر سرنوشت مسلمانان، قیام‌خود علیه وی که انحرافات اخلاقی داشت را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در ظهر عاشورا سال 61 و در آن شرایط سخت جنگ حق علیه باطل، امام‌ حسین(ع)  به نماز ظهر ایستاد و این پیام‌مهمی است که در هیچ شرایطی عذری برای ترک نماز وجود ندارد.

امام‌ جمعه اهل سنت بندر لنگه با اعلام اینکه نماز جمعه یکی از  آیین‌های مهم و سفارش شده بزرگان دین است، بیان داشت:  اقامه نماز جمعه با حضور جماعت اهمیت زیادی دارد و‌ متاسفانه شرایط کرونایی حاکم بر جامعه توفیق برپایی آن را کاهش داده است.

به‌گفته‌ وی، چنانچه نماز در جامعه به خوبی و به نحو احسن اقامه شود همه مشکلات اجتماعی حل خواهد شد.

 شیخ بهجت بیان داشت: نماز نزد امام حسین (ع) جایگاهی ویژه داشت و همه ما باید با درس گرفتن از بزرگان دین نماز را با صلابت برپا کنیم.

وی با تاکید دوباره بر اهمیت برپایی نماز جمعه یادآور شد: این عبادت در زمان پیامبر (ص) بعد از هجرت خوانده می‌شد و خوشبختانه در ایران هم پس از پیروزی انقلاب با صلابت در حال برگزاری است.

امام جمعه اهل سنت بندر لنگه بیان داشت: به برکت خون شهدای والامقام انقلاب اسلامی ایران، تحولی در برپایی آیین نماز جمعه ایجاد شده است و امام حسین (ع) هم در ظهر عاشورا و در آن شرایط سخت نماز جماعت را اقامه‌ کرد و می‌توان کفت که ایشان در واقع شهید راه نماز است.

وی از دو اقدام مهم امر به معروف و نهی از منکر به عنوان اساس قیام امام حسین (ع) در آوردگاه کربلا یاد کرد و گفت: این شخصیت والامقام، جایگاهی ویژه نزد رسول‌الله (ص) داشت به طوری که ایشان فرمودند " حسین منی و انا من حسین احب الله من احب حسینا حسین سبط من الاسباط".

شیخ صدیق با بیان اینکه در هفته امر معروف و نهی از منکر قرار داریم، افزود: یکی از وظایف مهم امامان جمعه امر به معروف و نهی از منکر است و خود آنان باید در درجه نخست به فضائل و اخلاق اسلامی آراسته باشند تا در راه دعوت مردم به این دو امر مهم موفق شوند.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه تصریح کرد: امام حسین (ع) در شرایطی زندگی می‌کرد که دین خدا در معرض خطر بود و وی قیام حماسی و ماندگار خود در آن شرایط را یک امر واجب می‌دانستند و با آنکه یقین داشتند در این مسیر به شهادت می‌رسند لحظه‌ای در تصمیم خود کوتاهی نکردند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcefn8nwjh8zfi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما