تاریخ انتشار۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 515621
عصام الدین گوگلان در گفتگو با تقریب:

امام حسین به تمام مردم دنیا درس مردانگی و شجاعت داد

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان، بیان کرد: محبت اهل بیت در قلب تمام مسلمانان وجود دارد، اهل‌سنت نیز به اهل‌بیت عشق می‌ورزند و اهل‌بیت را دوست دارند؛ اگر به یقین مسلمانان عصر کنونی در زمان حادثۀ کربلا حضور داشتند ، حتما با عشق و علاقه در کنار امام حسین قرار می‌گرفتند و جانانه با لشکر عبیدالله‌بن زیاد می‌جنگیدند.
امام حسین به تمام مردم دنیا درس مردانگی و شجاعت داد
عصام الدین گوگلان مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت حضرت امام حسین علیه السلام و یاران گرامی اش در حادثه کربلا،بیان نمود: به ذکر نکاتی چند در مورد اعتقاد اهل سنت به این حضرت و خاندان مکرم ایشان می پردازیم؛محبت اهل بیت در قلب تمام مسلمانان وجود دارد، اهل‌سنت نیز به اهل‌بیت عشق می‌ورزند و اهل‌بیت را دوست دارند.

وی افزود: اهل‌سنت معتقد است که مهمترین نکته در ابراز محبت به اهل‌بیت اتباع و پیروی از سیرت آنان و الگوبرداری از زندگی آنان است؛ باید از عبادت، تقوا، اخلاق، رسیدگی به مساکین و عملکرد آنها پیروی کنیم.

وی ادامه داد: بسیاری گمان می‌کنند که اهل‌سنت نسبت به شهادت سیدنا علی، امام حسین و اهل‌بیت رضی‌الله‌عنهم بی‌تفاوت هستند، درحالی‌که ایشان را مسلمان‌نماها شهید کردند.

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان عنوان کرد: مهمترین اهداف قیام امام حسین برای منافع دنیا و رسیدن به حکومت نبود، بلکه برای  «اجرای عدالت»، «حفاظت از دین» و امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی اظهار داشت: امام حسین به تمام مردم دنیا درس مردانگی و شجاعت و ایستادگی در مقابل ظالمین و مسلمان‌نماها داد؛ تمام مسلمانان اعم از شیعه و سنی و حتی تمام انسان‌های آزادۀ دنیا از حادثۀ کربلا و اتفاقی که برای امام حسین رضی‌الله‌عنه و یارانش افتاد متأثر و ناراحت هستند.

وی در پایان تاکید کرد: اگر به یقین مسلمانان عصر کنونی در زمان حادثۀ کربلا حضور داشتند ، حتما با عشق و علاقه در کنار امام حسین قرار می‌گرفتند و جانانه با لشکر عبیدالله‌بن زیاد می‌جنگیدند.


انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchimnmz23nz-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما