تاریخ انتشار۲۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۴
کد مطلب : 515179
امام جمعه موقت اهل سنت بیجار:

امر به معروف و نهی از منکر معیار تشخیص مومنان از منافقان است

ماموستا جلال مرادی گفت: با توجه به آیات قرآن می توان دریافت که امر به معروف و نهی از منکر ملاک و معیار تشخیص مخلصان و مومنان از منافقان و فاسقان است.
امر به معروف و نهی از منکر  معیار تشخیص مومنان از منافقان است
ماموستا جلال مرادی امام جمعه موقت اهل سنت بیجار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، اظهار داشت: در خصوص امر به معروف و نهی از منکر در نهضت حضرت سید الشهداء (ع) باید گفت که امر به معروف و نهی از منکر یکی از توصیه ها و تاکیدات قرآن کریم و سنت نبوی است که در بسیاری از آیات و روایات بر عمل به احکام آن تاکید شده است.
 
 امام جمعه موقت اهل سنت بیجار تصریح کرد: با توجه به آیات سوره مبارکه توبه می توان به این مسئله پی برد که این امر مهم اسلامی ملاک و معیار تشخیص مخلصان و مومنان از منافقان و فاسقان است زیرا در این آیات فرموده که مومنان همیشه امر به معروف و نهی از منکر می کنند بر خلاف منافقان که امر به منکر و نهی از معروف می کنند.
 
وی در ادامه گفت: قیام حضرت سید الشهداء (ع) در آن شرایط سخت و سکوت و خفقانی که حکومت ظالم یزید فراهم آورده بود نشانگر اخلاص و دلسوزی به تمام معنای حضرت امام حسین (ع) برای اسلام و مسلمانان ستمدیده آن زمان بود.
 
مسئول دفتر امام جمعه شهرستان سنندج افزود: حضرت امام حسین (ع) کشتی نجات امت رسول الله (ص) و شهید راه امر به معروف و نهی از منکر بودند و برای احیای همین هدف بزرگ در وادی شهادت و ایثار قدم برداشتند و جانانه با بزرگترین منکر زمانه جنگیده و جهاد کردند.
 
ماموستا جلال مرادی در پایان اظهار داشت: امید است که مسلمانان عصر حاضر هم با تاسی به قیام اباعبدالله (ع) در راستای احیای این امر مهم قدم بردارند و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نورزند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcfetdt1w6dyya.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما