تاریخ انتشار۱۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۷
کد مطلب : 514442
میرکتولی در گفتگو با تقریب:

رسانه ها بدون تبعیض اخبار و حقایق عالم را انتشار دهند

استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: رسانه به مانند آینه است؛ از ویژگی های آینه می توان به بیان امیرالمومنین(ع) اشاره کرد که می فرمایند: "زیبایی ها و حقایق را همانگونه که هست، نشان می دهند"، در واقع آیینه باید شفاف باشد تا به درستی اخبار و حقایق را نمایش دهد.
رسانه ها بدون تبعیض اخبار و حقایق عالم را انتشار دهند
آیت الله سیدمرتضی میرکتولی استاد حوزه علمیه قم و رییس مجمع عالی تفسیر و علوم قرآن در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با تبریک روز خبرنگار و اشاره به نقش رسانه های جهان اسلام در انتشار و اشاعه دستاوردهای جهان اسلام، بیان کرد: نقش رسانه در ترویج حقایق و معارف دینی تعیین کننده و تاثیر گذار است؛ اکنون در هر جایگاهی که باشیم نیازمند رسانه برتر هستیم.

وی افزود: در زندگی پیامبران اولوالعزم دیده می شود، حضرت موسی از خداوند می خواهد که برادرش هارون را به دنبال او بفرستد و عرضه داشت: "خدایا به او ماموریت بده تا برای سخن گفتن نزد فرعون با من بیاید"، این پیامبر اولوالعزم برای انتقال حقایق به آینده نیاز به لسان گویاتر دارد.

رییس مجمع عالی تفسیر و علوم قرآن، اظهار داشت: امروز رسانه ها لسان گویا هستند؛ دنیا بر بال رسانه قرار دارد و جهان ما باید عصر ارتباطات نام گذاری شود، کمتر اتفاقی است که در جهان کنونی رخ دهد و انتقال آن بدست رسانه نباشد.

وی ادامه داد: رسانه به مانند آینه است؛ از ویژگی های آینه می توان به بیان امیرالمومنین(ع) اشاره نمود که می فرمایند: "زیبایی ها و حقایق را همانگونه که هست، نشان می دهند"، در واقع آیینه باید شفاف باشد تا به درستی نمایش دهد.

وی عنوان کرد: رسانه و خبرنگار نیز به مانند آیینه باید عمل کنند و ابتدا به مانند ماهیت آیینه که باید خود شفاف و صادق باشد؛ بدون تبعیض نژاد ، رنگ و فاصله جغرافیایی عمل کند، در واقع رسانه رسالت انبیا را دارد، هر چه به واقعیت نزدیک باشد و در نقل خبرها به درستی عمل کند می تواند بهتر ناقل اخبار حقیقی باشد.

وی در پایان تاکید کرد: رسانه ها می توانند نقش مهمی بر فرهنگ عامه داشته باشند؛ امروز استکبار جهانی با در دست گرفتن بنگاه های رسانه ای جهان تبدیل به یک بنگاه دروغ پراکنی شده است و با در دست داشتن اقتصاد جهان و ابزار های کشتار جمعی؛ رسانه را در اولویت می بیند و جنگ نرم را دنبال می کند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdchkknmi23nzkd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما