تاریخ انتشار۳۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱:۲۸
کد مطلب : 512377
عصام الدین گوگلان در گفتگو با تقریب:

روز عرفه و عید سعید قربان، محور وحدت همه مسلمانان جهان است

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان، بیان کرد: اگر حکام کشورهای اسلامی و مسلمان بتواند نقش وحدت را بخوبی اداء نمایند ،حج و عید قربان ، بهترین کنگره جهانی برای وحدت امت اسلامی خواهد بود.
روز عرفه و عید سعید قربان، محور وحدت همه مسلمانان جهان است
عصام الدین گوگلان مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت ماه ذی الحجه، ماه وحدت و انسجام امت اسلامی و فرارسیدن عید سعید قربان، بیان کرد: واژه "قربان" در فرهنگ اسلامی به معنای هر چیزی است که سبب "قُرب" و نزدیکی انسان به خدا می‌شود، تا جایی که یکی از روزهای مبارک مسلمانان به این نام اختصاص یافت.

وی افزود: اعیاد مختلف چون عید سعید فطر و قربان در بین اهل سنت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، در روز عید قربان اهل سنت آداب و رسوم مختلفی دارند که از آن جمله قربانی کردن، دید و بازدید و غیره است.

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت چنارلی استان گلستان، عنوان کرد: رسول اکرم(ص) که منشأ وحدت بودند و تمام قبایل عرب را دستور به وحدت و یکپارچگی دادند و تمام اصحاب و یاران خود را به وحدت توصیه کردند، می‌دانستند که اگر میان مسلمانان وحدت باشد همیشه پیروز و سربلند خواهند بود و در مقابل اگر تفرقه و نزاع رواج پیدا کند، قطعا همیشه شکست می‌خورد.

وی ادامهه داد: فلذا روز عرفه و عید سعید قربان، محور وحدت همه مسلمان جهان است؛ این پتانسیل در هیچ دینی دیده نمی شود، اگر حکام کشورهای اسلامی و مسلمان بتواند نقش وحدت را بخوبی ادا نمایند ،حج و عید قربان ، بهترین کنگره جهانی برای وحدت امت اسلامی خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: که دشمنان اسلام از این عید و بالاخص حج ترس و وحشت خاصی دارند.

از آداب و رسوم خاص اهل سنت در عید قربان حلالیت‌طلبی،  ذبح قربانی ، توزیع گوشت به نیازمندان ، برگزاری جشن ازدواج ،  کمک به مستمندان و فقرا در روز عید قربان است.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdccmiqpm2bqs18.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما