تاریخ انتشار۳۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷
کد مطلب : 512374
مولوی دامنی در گفتگو با تقریب:

عید قربان؛ عید برون رفت از اختلاف و جهالت و وارد شدن به همدلی و وحدت است

عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: امت اسلامی باید عنایت ویژه ای الهی را در این ایام مغتنم شمرده و نسبت به صله ارحام و مسائلی که وحدت را در میان مسلمین تقویت می نماید کوشا باشند.
عید قربان؛ عید برون رفت از اختلاف و جهالت و وارد شدن به همدلی و وحدت است
مولوی عبدالصمد دامنی عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تبریک به مناسبت ماه ذی الحجه، ماه وحدت و انسجام امت اسلامی و فرارسیدن عید سعید قربان، بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: " إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ / فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ"؛ ما تو را چشمه كوثر داديم پس براى پروردگارت نماز گزار و قربانى كن.

وی افزود: عیدسعید قربان از اعیاد مهم اسلامی می باشد؛ قبل از اسلام مردم مدینه بر پایه جهالت خود جشن هایی داشته اند که بعد از بعثت رسول خدا، پیامبراسلام در ازای آن عیدهای ناپسند، دو روز با اعیاد بزرگ فطر و قربان معرفی نمودند.

مدیر حوزه علمیه اهل سنت "حقانیه" ایرانشهر تصریح نمود: بالاخص در این ایام حضرت نبی اکرم فرمودند، لیالی ذی الحجه به مانند ماه های مبارک رمضان دارای فضیلت و برکات بسیاری است.

وی عنوان کرد: خداوند متعال در پایان ده روز این ماه، یعنی اعمال و مناسک حج، عید سعید قربان را قرار داده است؛ پیامبراسلام ضمن روزه داری در ایام عرفه و سپس تکریم عید سعید قربان انجام این اعمال را توصیه می کردند.

وی در پایان تاکید کرد: این ایام دارای ارزش ، ارج و قرب است؛ مغفرت از سوی خداوند متعال بسیار مورد توجه مومنین ومومنات قرار خواهد گرفت، فلذا امت اسلامی باید عنایت ویژه ای الهی را در این ایام مغتنم شمرده و نسبت به صله ارحام و مسائلی که وحدت را در میان مسلمین تقویت می نماید کوشا باشند.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcja8eixuqevtz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما