تاریخ انتشار۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۷:۴۵
کد مطلب : 512244
ملک حسینی در گفتگو با تقریب:

آیت الله تسخیری با ارائه طرح های تقریبی طرح های شوم استکبار جهانی را خنثی کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: هدف استکبار و دشمنان اسلام اختلاف افکنی و رخنه در پیکره اسلام است، آیت الله تسخیری بر این توطئه ها و ترفندها واقف بود و به دنبال این مسئله بود که در فضاهای متعدد اهداف هوشمند خود را در برابر فکرهای ابهام آمیز مطرح، تبیین و گفتگو بین مذاهب را تقویت کند.
آیت الله تسخیری با ارائه طرح های تقریبی طرح های شوم استکبار جهانی را خنثی کرد
حجت الاسلام و المسلمین سیدشرف الدین ملک حسینی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب در ارتباط با فرارسیدن سالگرد ارتحال  آیت الله تسخیری به عنوان طلایه دار وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، بیان داشت: آیت الله تسخیری درصدد آن بود که اهداف مشترک بین مذاهب را پر رنگ کند و اختلاف ناچیزی که بین مذاهب وجود دارد از طریق گفتگو به نتایج مثبت برساند، ایشان خدمات و فعالیت های بسیار بزرگی به جهان اسلام ارائه داد که از جمله آن می توان به مسئولیت در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام اشاره کرد. در واقع می توان از ایشان به عنوان یک شخصیت اثرگذار تقریبی و وحدت گونه بسیار قوی در عرصه بین الملل نام برد.

وی افزود: آیت الله تسخیری با حضور در کنفرانس ها و نشست های متعدد داخلی و خارجی نظریات و گفتمان سازنده ای با همگان و فعالان اسلامی داشت، او اهداف تقریبی و بزرگ جهان اسلام را دنبال می کرد و پیوسته در تلاش بود تا وحدت و تقریب بین مذاهب اسلامی را تقویت کند؛ پیام های تسلیتی که از سوی بعضی از بزرگان و چهره های شاخص کشورهای مختلف برای ایشان صادر شد نشان از نفوذ فکری و اندیشه ایشان در میان سایر مذاهب و مسلمان ها است.

ملک حسینی عنوان کرد: هدف استکبار و دشمنان اسلام اختلاف افکنی و رخنه در پیکره اسلام است، آیت الله تسخیری بر این توطئه ها و ترفندها واقف بود و به دنبال این مسئله بود که در فضاهای متعدد اهداف هوشمند خود را در برابر فکرهای ابهام آمیز مطرح، تبیین و گفتگو بین مذاهب را تقویت کند.

وی در پایان تاکید کرد: ایشان در تقریب بین مذاهب اسلامی یک وزنه بسیار مهم بود، در طول مسئولیت خود در عرصه های تقریبی و وحدتی می توان این موضوع را مشاهده کرد که رفتار و فعالیت های بزرگ تقریبی ایشان شاخص بوده است؛ به این معنا که بسیاری از شخصیت ها ، علما ،اندیشمندان و متفکران برجسته مسلمان و غیر مسلمان از ایشان به عنوان چهره متفکر اسلامی یاد می کنند و مورد قبول همگان بود.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcfj0dtjw6dy0a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما