تاریخ انتشار۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 512243
شبستری در گفتگو با تقریب تاکید کرد:

آیت الله تسخیری ادامه دهنده راه امام(ره) در مسیر تقریب مذاهب بود

عضو و نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: وحدت بین شیعه و سنی نیاز به یک مکتب شناسی و درک عمیق از قرآن و سنت است و نیز نیازمند یک وسعت اندیشه در مباحث کلامی، فقهی و اصول مقارن است که آیت الله تسخیری در این مسائل صاحب نظر بود.
آیت الله تسخیری ادامه دهنده راه امام(ره) در مسیر تقریب مذاهب بود
حجت الاسلام و المسلمین شیخ جواد مجتهد شبستری عضو و نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری بیان نمود: آیت الله تسخیری در حوزه مباحث کلامی ، اجتماعی و بعضا مباحث فقهی و اصول مقارن نیز صاحب نظر بود، تا قبل از مریضی ایشان سخنرانی های شاخص همراه با بیان فصیح عربی در کنفرانس های وحدت ارائه می شد که مایه فخر و آبرو بود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: ایشان ادیبی در زبان عربی بود و تحصیلات قدیم و جدید داشت، در حوزه علمیه به عنوان یک شخصیت فاضل شناخته می شد و در پی اندیشه شیعی که مولود آن حوزه علمیه نجف می باشد؛ امام راحل(ره) معتقد بودند جهان اسلام به تقارب و وحدت بین مذاهب نیاز دارد به این دلیل که نابودی اسلام هدف جبهه کفر ، شرک و استکبار جهانی است.

وی ادامه داد: آیت الله تسخیری به مسائل سیاسی به خوبی آگاهی داشت که اگر کسی می خواهد شیعه باشد یک شیعی صاحب خیر باشد و همین نظریه را برای اهل سنت داشت؛ در حقیقت تعصب بی جا معنا ندارد.

وی در پایان تاکید کرد:  وحدت بین شیعه و سنی نیاز به یک مکتب شناسی و درک عمیق از قرآن و سنت دارد و نیز نیازمند یک وسعت اندیشه در مباحث کلامی، فقهی و اصول مقارن است، این چنین است که می توان یک تقریب و سپس یک اتحاد را ایجاد کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdceew8nxjh8zwi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما