تاریخ انتشار۲۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب : 511115
اندیشمند اتیوپیایی در گفت و گو با تقریب:

ضرورت پیگیری ایده های جدید ارتباطی در بحران های فراملی/کشورهای اسلامی از ظرفیت بالاتری برای پیروی از الگوهای مشترک برخوردارند

کشورهای اسلامی با توجه به ارزش های مشترک فرهنگی و ارزشی از ظرفیت بالاتری برای پیروی از الگوهای مشترک برخوردارند و باید از این فرصت برای همکاری جهت مقابله با این بحران بهره ببرند.
ضرورت پیگیری ایده های جدید ارتباطی در بحران های فراملی/کشورهای اسلامی از ظرفیت بالاتری برای پیروی از الگوهای مشترک برخوردارند
شیخ احمد آرول، مدرس علوم قرآنی در مدرسه قرآن حمزه(ع) در شهر آدیس آبابا کشور اتیوپی در گفتگو با تقریب، سایه کرونا بر کشورهای جهان و بحران هایی را که این بیماری بر روابط میان ملتها به وجود آورده است مورد توجه قرار داد و گفت: کرونا موجب شده است که رفت و امدهایی که فعالان، پژوهشگران و حتی سیاستمداران به طور مستمر با یکدیگر داشتند، متوقف شود و این امر بر اقدامات فعالان مسلمان جهت تقریب مذاهب هم تاثیر گذاشته است.

شیخ احمد آرول اظهار داشت: وقوع این بیماری گسترده ثابت کرد که برخی تهدیدات می تواند بسیار بیشتر از توان یک کشور برای مدیریت جداگانه آن باشد و نیازمند همکاری وسیع همه کشورهاست. به همین دلیلی راه جایگزینی برای کنترل آن غیر از تکیه بر همکاریهای فراملی با حضور همه کشورهای جهان وجود ندارد.

او با اشاره به  اینکه این بحران می‌‌تواند یک راهکار پیش رو برای همکاری فراکشوری جهت حل بحران‌‌های جدید باشد؛ افزود: کشورهای اسلامی با توجه به ارزش های مشترک فرهنگی و ارزشی از ظرفیت بالاتری برای پیروی از الگوهای مشترک برخوردارند و باید از این فرصت برای همکاری جهت مقابله با این بحران بهره ببرند.

شیخ احمد آرول گفت: اگرچه با کشف واکسن و امید به واکسینه شدن همه مردم جهان بارقه های امیدی برای بازگشت به شرایط گذشته به وجود آمده است اما این بحران فرصتی را فراهم کرده که ایده هایی برای ایجاد ارتباط مردم به ویژه فعالان مسلمان با یکدیگر از طریق فضای مجازی و شبکه های گسترده ای که در این عرصه ایجاد شده است، پیگیری شود.  

او در ادامه افزود: در چنین فضایی باید پیشنهادات جدیدی در میان جامعه بشری به ویژه مسلمانان به وجود آید. ایده ای که از تقابل جویی ناشی از قدرت های بزرگ به دور باشد و ضرورت همکاری‌‌های متقابل و فراملی را مورد  تاکید قرار دهد.  این بحران نشان داد که کشورهای اسلامی همسو می توانند زیان های چنین بحران‌‌هایی را با یک همگرایی مبتنی بر عقلانیت و به دور از تعصب کمتر کنند.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcb88bssrhb88p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما