تاریخ انتشار۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : 511085
ماموستا خاتمی در گفتگو با تقریب:

هدف آیت الله تسخیری تجمیع مذاهب اسلامی بر یک محور بود

امام جمعه اشنویه آذربایجان غربی، بیان کرد: اگر امروزه شاهد وحدت و انسجام امت اسلامی هستیم؛ قطعا در نتیجه دلسوزی های بزرگانی همچون آیت الله تسخیری در این میدان عظیم است.
هدف آیت الله تسخیری تجمیع مذاهب اسلامی بر یک محور بود
ماموستا سید مصطفی خاتمی امام جمعه اشنویه آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری طلایه دار وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، بیان نمود: در ابتدا باید از خداوند متعال در خواست نماییم کسانی که در فقدان طلایه دار وحدت این مسیر را ادامه می دهند با کوشش و تلاش فراوان از این ویژگی ها بهره کافی را ببرند و  ایشان را در زمره متقین و صلحا قرار دهد و امت اسلام همان راه و منش بزرگواران را پیگیری و دنبال کند تا شاهد اتحاد و انسجام و وحدت امت اسلامی در این مسیر باشیم.

وی افزود: هدف آیت الله تسخیری تجمیع مذاهب اسلامی و امت ها بر یک محور بود و پیوسته تلاش می کردند وحدت و اجتماع عظیم را در هفته وحدت شکل دهند.

ماموستا خاتمی، ادامه داد: ایشان یکی از پیروان واقعی پیامبر اسلام بودند که طبق سنت پیامبر اسلام عمل نمودند و بسیار از خلق حسنه بهره گرفته و در این خصیصه زبان زد بودند، خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند: «خُلُقٍ العَظيمٍ»؛ بیشتر اخلاق ، راه و روش آیت الله تسخیری باعث می شد که انسان ها به کارهای این شخصیت بزرگ توجه کنند.

وی اظهار داشت: مرحوم آیت لله تسخیری یکی از شخصیت هایی هستند که تلاش های وافری در زمینه وحدت و تقریب داشته اند و خدمات ایشان بر هیچ کس پوشیده نیست؛ سالها با ایشان ارتباط داشته ایم اخلاق ، بزرگ منشی و برخورد حسنه ، متین ، بزرگوار و پرتلاش بودند.

وی در پایان تاکید کرد: وحدت ، اتحاد و انسجام امت اسلامی که اکنون شاهد آن هستیم نتیجه اعمال افرادی است که تلاش های دلسوزانه برای جهان اسلام انجام دادند و اگر تلاش های این بزرگواران نبود شاهد این وحدت و اتحاد نبودیم.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdch6znmm23nzvd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما