>> وجود آیت الله تسخیری مایه برکت و وحدت برای امت اسلامی بود | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۱
کد مطلب : 511082
آخوند خوجملی در گفتگو با تقریب:

وجود آیت الله تسخیری مایه برکت و وحدت برای امت اسلامی بود

امام جمعه اهل سنت نگین شهر، بیان کرد: آیت الله تسخیری نگاهی جامع و واحد به تمام فرق و مذاهب اسلامی و نگاه وسیعی به این عرصه داشت و فرقی میان اهل سنت و شیعه قائل نبود.
وجود آیت الله تسخیری مایه برکت و وحدت برای امت اسلامی بود
آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه اهل سنت نگین شهر در خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، با اشاره فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری به عنوان طلایه دار وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: علمای اهل سنت از تفکرات و راه  آیت الله تسخیری استقبال می کردند و تاکید داشتند با پیروی از این تفکر هیچگاه امت اسلامی تضعیف نخواهد شد، او مانند آیت الله واعظ خراسانی، هر دو بر این عقیده بود که توطئه و ترفندهای دشمنان باید خنثی گردد و از اختلاف و تفرقه بین امت اسلام جلوگیری کرد.

وی افزود: آیت الله تسخیری در تبیین وحدت و تقریب مذاهب اسلامی موکدا می گفت: مقصود از تقریب، شیعه شدن سنی و یا سنی شدن شیعه نیست، بلکه استقامت و ایستادگی در برابر توطئه ها و تفرقه های دشمنانی است که سعی و تلاش دارند این دو فرقه بزرگ اسلامی را از یکدیگر جدا سازند.

وی ادامه داد: آیت الله تسخیری راه و تفکری را دنبال می کرد که جامعه را به همدلی و استقامت حرکت و سوق می داد؛ ایشان سنی و شیعه را به وحدت و یکدلی دعوت می کرد تا جامعه اتحاد و استقامت خود را حفظ کند.

وی عنوان کرد: طی مدتی که در خدمت ایشان در جلسات و کنفرانس ها حضور داشتیم، می توانستیم به عینه مشاهده کنیم که چگونه دغدغه مند و دلسوزانه مسائل تقریبی را دنبال می کرد.

آخوند خوجملی تصریح کرد: ایشان یکی از پایه گذاران وحدت و تقریب در جهان اسلام است؛ در واقع ایشان نگاه وسیعی به این عرصه بزرگ داشت و تمام مسائل را به یک چشم می دید و فرقی میان اهل سنت و شیعه نمی گذاشت.

وی در پایان تاکید کرد: وجود حضرت آیت الله تسخیری مبین بر این موضوع بود که ایشان در طول سالهای عمر با برکتش، با انجام فعالیت های عظیم درعرصه های داخلی و خارجی خود به طور عملی امت اسلام را به وحدت و تقریب دعوت کرد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcevz8nwjh8z7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما