تاریخ انتشار۲۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : 511081
مولوی کریم زایی در گفتگو با تقریب:

حرکت در مسیر بزرگان اسلام چون آیت الله تسخیری، نقشه دشمنان را خنثی خواهد ساخت

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر، بیان کرد: آیت الله تسخیری الگو و اسوه ای بی نظیر در عرصه وحدت و تقریب بود؛ جهان اسلام از ایشان به عنوان فردی مورد وثوق و شخصیتی فراملی یاد خواهد کرد.
حرکت در مسیر بزرگان اسلام چون آیت الله تسخیری، نقشه دشمنان را خنثی خواهد ساخت
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به فرارسیدن سالگرد ارتحال آیت الله تسخیری به عنوان طلایه دار وحدت و تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: آیت الله تسخیری دارای فعالیت های شاخصی درعرصه بین الملل بود که از جمله این فعالیت ها می توان به اتحاد بین مذاهب اسلامی اشاره کرد، ایشان مذاهب خمسه را به مانند یک دست گردهم جمع آوری کرد و با محوریت قرآن و سنت همه را دعوت به همبستگی و اتحاد نمود.
وی افزود: اینکه امروز این دست یک قدرت بلامنازع شده است از دستاوردهای این بزرگان است؛ بنده در بسیاری از موارد شاهد رفتار و نفوذ بی بدیل ایشان بوده ام همچون در سفر حج که چگونه بزرگان وهابیت را متاثر خود می کرد و آنان مجذوب ایشان می شدند.
مولوی کریم زایی ادامه داد: راه و مسیری که این بزرگان برای امت اسلام ترسیم کرده اند باعث خواهد شد نقشه دشمنان و دسیسه های پشت پرده استکبار جهانی که پیوسته درصدد زنده کردن زخم ها و اختلافات کهنه است را خنثی کند تا مسلمانان عالم بتوانند طعم اتحاد واقعی را بچشند و برکات آن را درک کنند.
وی در پایان تاکید کرد: ایشان یک شخصیت فراملی بود که مورد قبول و وثوق تمام شخصیت هایی که در جهان اسلام دارای نام و نشانی هستند قرار دارد، ایشان یک الگوی تمام عیار برای امت اسلامی در تمام عرصه‌ها خصوصا در عرصه وحدت و یکپارچگی به شمار می آید؛ استکبار جهانی اهداف اختلاف برانگیز و تشتت آفرین را دنبال می کند که حرکت در مسیر آیت الله تسخیری همراه با اتحاد و وحدت این توطئه ها را خنثی می سازد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdjf0kfyt0fz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما