تاریخ انتشار۱۵ تير ۱۴۰۰ ساعت ۹:۲۸
کد مطلب : 510398
اندیشمند اهل کشور آفریقای جنوبی در گفت و گو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد؛

نقش مهم نظام تعلیم و تربیت کشورهاي اسلامی برای ایجاد وحدت و یکدلی

در شرایطی که مسلمانان بیش از گذشته بیدار شده اند و تلاش می کنند شعار اتحاد را احیا کنند، دشمنان اسلام هم سازمان یافته تر و گسترده تر از قبل دست به کار شده اند تا با ایجاد اختلاف، مانع از حرکت آنها به سوي کمال شوند.
نقش مهم نظام تعلیم و تربیت کشورهاي اسلامی برای ایجاد وحدت و یکدلی
ابراهیم هندریکس نماینده مسلمانان در پارلمان آفریقای جنوبی در گفتگو با تقریب با اشاره به روندهای تاریخی و برهه هایی که مسلمانان اصول اصیل اسلامی را در دستور کار خود قرار داده اند، گفت: شواهد تاریخی نشان می دهد زمانی که مسلمانان آموزه ها و اصول راستین اسلام را الگوی کار خود قرار داده اند، توانسته اند به سرعت پیشرفت کرده و از پیامدهای مثبت و مواهب این وحدت از جمله اعتبار و عزت و مقابله موثر با دشمنان بهره مند شوند.

وی در ادامه افزود: به تدریج این وحدت و اتحاد زیر سایه برخی رویدادها و  عوامل متزلزل شد. ناآگاهی درباره اسلام واقعی، عقیده و احکام اعتقادی، درک نادرست از الفاظ مشترك و اختلاف در بنیان شعارها همراه با وجود تعدد دولت هاي اسلامی، اختلاف در ملیت، نژاد و زبان باعث شد تا زمینه اختلاف بین مسلمانان گسترش یابد. در این میان، فتنه انگیزی دشمنان مبنی بر تشدید و تعمیق اختلاف و تحریک احساسات مسلمانان هم تا حد بسیار زیادی مؤثر بوده است.

او با بیان اینکه در شرایط کنونی اتحاد و یکدلی اسلامی به شعاري میان اغلب مردم مسلمان و به ویژه اقشار تحصیل کرده وجوان تبدیل شده است، افزود: در شرایطی که مسلمانان بیش از گذشته بیدار شده اند و تلاش می کنند شعار اتحاد را احیا کنند، دشمنان اسلام هم سازمان یافته تر  و گسترده تر از قبل دست به کار شده اند تا با ایجاد اختلاف، مانع از حرکت آنها به سوي کمال شوند . بنابراین نه تنها اکنون بلکه آینده ملت های مسلمان هم منوط به این است که تا چه اندازه فکر ایجاد وحدت در بین مسلمانان به وجود آمده باشد و تا چه حد در ایجاد یکپارچگی و انسجام و کاهش فاصله ها موفقیت حاصل شود.

به گفته ابراهیم هندریکس تردیدی وجود ندارد که ایجاد وحدت در میان افراد جامعه تنها با یک شعار و توصیه محقق نمی شود بلکه میزان موفقیت امت مسلمان در این زمینه نیازمند آگاهی و احساس مسئولیت همه مسلمانان است. در این چارچوب، نظام تعلیم و تربیت کشورهاي اسلامی مسئولیت مهم و حیاتی دارد و باید در زمینه آگاه کردن و تبدیل آن به اعتقادی که در عمل بازتاب یابد، نقش مهمی را عهده دار شوند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdnz0kjyt0fs6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما