تاریخ انتشار۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۴۱
کد مطلب : 508855
نظری منفرد در گفتگو با تقریب:

کرامت و احسان سنت حسنه ای است که ائمه معصومین به امت اسلامی ارزانی داشته اند

استاد برجسته حوزه علمیه قم، بیان کرد: مسلمانان مذاهب اسلامی سعی کنند سنت نبوی و علوی تکریم را از ائمه معصومین و حضرت رضا(ع) بیاموزند و جامعه اسلامی را رونق بخشیده و در احیای آن کوشا باشند.
کرامت و احسان سنت حسنه ای است که ائمه معصومین به امت اسلامی ارزانی داشته اند
حجت الاسلام و المسلمین علی نظری منفرد استاد برجسته حوزه علمیه قم، همزمان با دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، بیان کرد: در ایام ولادت حضرت معصومه(س) کریمه اهل بیت و آقا ثامن الحجج کریم اهل بیت(ع) و ایام کرامت هستیم؛ در زیارت جامع کبیره که پیرامون خصلت حسنه ائمه معصومین وارد شده است می فرماید: "وَ عَادَتُكُمُ الْإِحْسَانُ" عادت شما (حضرات معصومین) احسان است "وَ سَجِيَّتُكُمُ الْكَرَمُ"  و خوی شما (حضرات معصومین) کرم است.

وی افزود: باید با اقتدا به آن بزرگواران این سنت حسنه را احیا کنیم؛ اگر این سنت های حسنه و مبارک در جامعه احیا و نهادینه گردد جامعه را به صورت نشاط حرکت خواهد داد.

وی ادامه داد: کرامت در واقع حفظ موقعیت شخص و کرامت بخشیدن به دیگر انسان ها است؛ در سیره پیامبر اسلام و ائمه اطهار مصادیق بسیاری مشاهده می کنیم که این بزرگواران به گونه ای کریمانه زندگی می کردند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم عزیزان مسلمان و مذاهب اسلامی سعی کنند این سنت نبوی و علوی را از ائمه معصومین و حضرت رضا(ع) بیاموزند و جامعه اسلامی را رونق بخشیده و در احیای آن کوشا باشند.
 
انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdciwvawwt1auv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما