تاریخ انتشار۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۲۳
کد مطلب : 508794
آیت الله رحمانی فرد سبزواری در گفتگو با تقریب:

یکی از روش های وحدت آفرین و ایجاد محبوبیت، اکرام و کرامت است

نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بیان کرد: اکرام، جنبه ها و ابعاد گوناگونی را پوشش می دهد؛ یکی از این ابعاد احترام گذاشتن به مذاهب و ادیان وانسان های دیگر است، حرمت گماردن ، بزرگوار شمردن و محترم قرار دادن دیگران در دهه کرامت موجب ایجاد الفت ، وحدت، مودت و پیوند فی ما بین اهل سنت و شیعه و دیگر مذاهب می شود.
یکی از روش های وحدت آفرین و ایجاد محبوبیت، اکرام و کرامت است
آیت الله علی رحمانی فرد سبزواری نایب رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همزمان با دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، بیان کرد: کرامت بهترین عنوان در ایام ولادت حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) و این دهه است؛ کرامت از ماده اکرام و دارای اقسامی است.

وی افزود: نمونه و الگوی این اقسام عبارت از احسان مادی ، بخشش ،نیکی و احترام متقابل به همدیگر است؛ اکرام کردن کرامت آفرین است و در واقع این روش در سیره ائمه معصومین به وضوح دیده می شود.

وی ادامه داد: این اقدام روشی برای ایجاد محبوبیت در دل دیگران و اکرام ، احترام، اطعام و حل مشکلات آنان بوده است؛ این همان سیره نبوی ائمه معصومین است که موجب تحکیم وحدت و دوستی می شود.

آیت الله رحمانی فرد سبزواری عنوان کرد: یکی از روش های وحدت آفرین و ایجاد محبوبیت، اکرام و کرامت است که حضرت رضا(ع) این شیوه را اعمال می کردند و از این مسیر عده زیادی را به سمت خویش جذب کردند.

وی در پایان تاکید کرد: اکرام، جنبه ها و ابعاد گوناگونی را پوشش می دهد؛ یکی از این ابعاد احترام گذاشتن به مذاهب و ادیان وانسان های دیگر است، حرمت گماردن ، بزرگوار شمردن و محترم قرار دادن دیگران در دهه کرامت موجب ایجاد الفت ، وحدت، مودت و پیوند فی ما بین اهل سنت و شیعه و دیگر مذاهب می شود که امیدواریم همگان بر این شیوه و روش در راستای تقویت وحدت و ایجاد محبت و مودت حرکت کنند.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcaoanmy49nw01.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما