تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۹
کد مطلب : 506654
روحانی اهل سنت گلستان:

پایه‌گذاری نظام مردم سالاری دینی ویژگی شاخص امام راحل(ره) است

امام جمعه اهل سنت نگین شهر از توابع آزادشهر در شرق استان گلستان، پایه‌گذاری نظام مردم سالاری دینی را مهمترین ویژگی‌ شاخص امام خمینی(ره) دانست و گفت: امام راحل با قیام خود این نوع نظام را که برگرفته از آموزه‌های دینی است، ایجاد کردند که تاکنون از برکات آن بهره‌مند هستیم.
پایه‌گذاری نظام مردم سالاری دینی ویژگی شاخص امام راحل(ره) است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آخوند ابوبکر خوجملی به مناسبت سی و دومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در گفت و گویی اظهار داشت: به برکت پایه‌گذاری این نظام الهی، مردم ایران در اداره کشور و تصمیم‌گیری برای خود که نمونه بارز آن شرکت در انتخابات است، سهیم هستند.
 
وی، انتخابات را ارزنده‌ترین یادگار امام راحل برای ملت ایران دانست و تصریح کرد که مردم باید قدرشناس این یادگار ارزنده باشند و با شرکت حداکثری در این رویداد سیاسی بار دیگر وفاداری خود را به راه و منش امام خمینی (ره) ثابت کنند.
 
آحوند خوجملی با مهم دانستن انتخابات ۲۸ خرداد امسال امیدواری کرد که مردم آگاه و همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور گسترده خود در این رخداد سیاسی، افرادی اصلح و خدوم را در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و نیز شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب نمایند.
 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر همچنین داشتن روحیه خیرخواهی برای همه ملت‌های جهان بالاخص امت اسلامی را از دیگر ویژگی‌های شخصیتی امام راحل دانست و گفت: این ویژگی‌ باعث شده با گذشت سه دهه از ارتحال امام خمینی(ره)، ایشان همچنان محبوب دل‌ها باشند و تمام آزادی‌خواهان جهان از وی به نیکی یاد کنند.
 
وی با اشاره به پدیدار شدن موجی از اسلام خواهی در دنیا همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، افزود: بر این اساس تعداد زیادی از مردم کشورهای غربی به دین اسلام روی آورده و مسلمان شدند.
 
آخوند خوجملی اضافه کرد: اسلام خواهی و اسلام‌گرایی که در مفهوم جدید به بیداری اسلامی تعبیر می‌شود از دیگر دستاوردهای ارزشمند امام راحل و پیروزی انقلاب اسلامی است و از زمان پیروزی انقلاب تاکنون بسیاری از مبارزات شکل گرفته در دنیا غرب با رنگ و بوی اسلامی و نشات گرفته از اندیشه‌های امام خمینی (ره) بوده است.
 
وی همچنین امام خمینی(ره) را احیاء کننده وحدت اسلامی در جهان دانست و تصریح کرد: اکنون به برکت اندیشه‌های بلند ایشان در ایران اسلامی شیعه و سنی با برادری، محبت و دوستی در کنار هم زندگی می‌کنند و به مقدسات یکدیگر احترام می‌گذارند.
 
حضرت امام خمینی (ره) ساعت ۲۲ و ۲۰ دقیقه شب سیزدهم خرداد ۱۳۶۸ به علت عارضه قلبی در سن ۸۷ سالگی چشم از جهان فروبست.
 
انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcdk90koyt0z96.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما