تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب : 506582
مولوی کریم زایی در گفتگو با تقریب:

امام راحل(ره) ثابت کرد که اسلام می تواند امت و جوامع اسلامی را رشد و ترقی دهد

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر، بیان کرد: امام راحل(ره) در این عصر و هجمه های بسیار که جهان اسلام را دربر گرفته بود ظهور کرده، اسلام را احیا کرد و حکومت اسلامی را تشکیل داد، ایشان ثابت کردند که اسلام می تواند امت و جوامع اسلامی را رشد و ترقی دهد.
امام راحل(ره) ثابت کرد که اسلام می تواند امت و جوامع اسلامی را رشد و ترقی دهد
مولوی عبدالصمد کریم زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، بیان کرد: ابتدا باید به آیاتی از قران کریم یعنی "وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا " ، "إِنَّ هٰذِهِ أُمَّتُكُم أُمَّةً واحِدَةً وَأَنا رَبُّكُم فَاعبُدونِ" و حدیثی از پیامبر اسلام اشاره کنیم که می فرمایند: "ألمؤمن للمؤمن كالبنيان المرصوص يشد بعضه بعضا"؛ خداوند متعال در قرآن کریم مکررا بر مسئله وحدت وتقریب تاکید نموده و نیز در احادیث و روایات نیز براین موضوع تاکید شده است.

وی افزود: انسان باید با عقل محدود خود از عقل کامل تبعیت کند؛ به طور قطع رستگاری انسان در گرو وحدت و انسجام، و در مقابل اختلاف و تفرقه عذاب بزرگ در دنیا و اخرت به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مشرکین و یهود شدیدترین دشمنان مسلمانان هستند، وای بر کسانی که با صهیونیست ها معاهده می بندند و دست دوستی دراز می کنند.

مولوی کریم زایی، اظهار داشت: امام راحل(ره) در این عصر و هجمه های بسیار و موضوعاتی که جهان اسلام را بر گرفته بود ظهور کرد و شعار "ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا" را سر دادند و وحدت را در میان جوامع اسلامی پروراندند.

وی عنوان کرد: وحدت یکی ارکان دین مبین اسلام است و به مذهب، رنگ و جنسیت بسنده نمی شود؛ امام راحل اسلام را احیا کرد و حکومت اسلامی را تشکیل داد، ایشان ثابت کردند که اسلام می تواند امت و جوامع اسلامی را رشد و ترقی دهد.

وی اذعان داشت: وحدت، نماز، حجاب ، امر به معروف ، نهی از منکر و بسیاری از ارکان اسلام دارای اهمیت بالایی در حکومت اسلامی هستند و از این رو حکومت اسلامی باید وحدت و معروفات را تقویت کند، امام نیز بر این عقیده بودند.

وی در پایان با اشاره به قیام امام حسین(ع) تاکید کرد: امام حسین(ع) با هدف اجرای احکام قرآن مجید، احیای سنت رسول الله  وامحای ظلم  وستم قیام نمود، ایشان تمام خاندان خود را فدای اسلام کرد و امام راحل با استعانت به ایشان واین شعار وارد میدان شدند و پیروزی را نصیب امت اسلامی کردند.
 

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdj90kxyt0zk6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما