تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹
کد مطلب : 506349
آخوند میرزاعلی در گفتگو با تقریب:

حضرت امام(ره) با بینش عمیق و دور اندیشی خود نقشه راهبردی امت اسلامی را معین فرمود

امام جمعه آق قلا بیان کرد: بنابر فرموده امام راحل(ره) اگر این اتحاد حفظ گردد نقشه های دشمنان خنثی و نابود خواهد شد و هدف نهایی اسلام و آرمان های اسلامی در گرو وحدت تحقق خواهد یافت؛ همه مسلمانان موظف به انجام امر به معروف یعنی دعوت به اتحاد هستند.
حضرت امام(ره) با بینش عمیق و دور اندیشی خود نقشه راهبردی امت اسلامی را معین فرمود
آخوند حاج عبدالحی میرزاعلی، امام جمعه آق قلا در گفتگو با خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) خمینی(ره) و با اشاره به اندیشه تقریبی ایشان و تأثیرات این نگرش بر جهان اسلام، بیان کرد: حضرت امام (ره) بر گردن تمام مسلمین عالم حق دارند زیرا ایشان در ابتدای امر در جهت پیشبرد اهداف اسلام و وحدت قیام کردند و ملت های مسلمان را به اتحاد وانسجام دعوت کردند.

وی افزود: ایشان در خنثی کردن ترفندهای دشمنان در سطح جهان اسلام تلاش وافری داشتند و ملت ها را بر تکیه بر مشترکات و اصیل اسلامی دعوت کرده و از سویی دوری از اختلاف و شکاف میان مسلمانان، همگان را توصیه می کردند زیرا اختلاف میان اهل تسنن و تشیع سودی برای امت اسلامی نخواهد داشت و به سود دشمن خواهد بود.

وی ادامه داد: ایشان در ایران اسلامی با دعوت های مکرر خود از دانشگاهیان، سیاسیون، علما و تمام اقشار جامعه به وحدت، همگان را به یکدلی و همرنگی و فرهنگ اصیل اسلامی سوق می دادند.

وی اضافه کرد: اگر این اتحاد حفظ گردد نقشه های دشمنان خنثی و نابود خواهد شد و هدف نهایی اسلام و آرمانهای اسلامی در گرو وحدت تحقق خواهد یافت؛ همه مسلمانان موظف به انجام امر به معروف یعنی دعوت به اتحاد هستند.

وی اظهار داشت: حضرت امام (ره) نقشه راهبردی امت اسلامی را برگفته از قرآن و احادیث اسلام وائمه اطهار معین کرده اند؛ از این جهت وظیفه خطیری بر گردن تک تک ملت های مسلمان است که باید در حفظ آن کوشا باشند.

آخوند میرزاعلی اذعان داشت: اکنون بیش از هر زمانی که دشمنان در حال فتنه انگیزی هستند، تلاش ملت های مسلمان باید بیشتر و مضاعف باشد؛ حضرت امام (ره) با بینش عمیق و دور اندیشی خود این مسیر را برای ما روشن ساختند.

وی در پایان تاکید کرد: باید ملت ها بیدار باشند؛ متاسفانه شاهد جنگ میان مسلمانان هستیم و در ادیان دیگر مشاهده نمی شود که نقشه دشمنان است؛  از این جهت هوشیاری کامل و تبعیت از امام (ره) و تاکیدات و توصیه های رهبر انقلاب را سرلوحه امورات خود باید قرار دهیم تا آسیبی به اسلام نرسد.
 

انتهای پیام/
 
 
http://www.taghribnews.com/vdceep8nojh87xi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما