تاریخ انتشار۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۹
کد مطلب : 496282
اندیشمند سنگالی در گفت وگو با خبرگزاری تقریب مطرح کرد؛

شناخت پیامبر خاتم(ص) از ضروریات دین متعالی اسلام است

آشنایی با مشی و روش زندگی حضرت رسول الله (ص) بر هر فرد مسلمان لازم است تا او را الگوی خوبی برای زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهد.
شناخت پیامبر خاتم(ص) از ضروریات دین متعالی اسلام است
مکنتار گویه ای اندیشمند و محقق سنگالی در گفتگو با تقریب با بیان اینکه مطالعه و شناخت خداوند متعال و فرستادگان او به ویژه پیامبر خاتم (ص) از اصول ضروری دین متعالی اسلام است، گفت: علمای مذهبی در این زمینه اشرف علوم را علم توحید دانسته اند. کسی که از علم توحید بی بهره باشد به درستی خداوند را نشناخته است و در پیروی از او دچار لغزش می گردد.

مکنتار گویه ای با بیان اینکه اختلاف و تفرقه یکی از تبعات دوری و عدم شناخت از اصول الهی است، افزود: آشنایی با مشی و روش زندگی حضرت رسول الله (ص) بر هر فرد مسلمان لازم است تا او را الگوی خوبی برای زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهد.  اگر کسی سیرت پیامبر (ص) را نشناسد و شناخت کامل از رسول الله (ص) نداشته باشد، حتماً دچار اشتباه می گردد.

او با اشاره به اینکه در این عصر کنونی، همه دشمنان  به روش های متعدد علیه اسلام و مسلمین برنامه ریزی دارند، تصریح کرد: در این شرایط همه مسلمانان باید با فهم دقیق از آموزه های پیامبر اکرم در مقابله با نقشه های دشمنان هوشیار باشند  و با کسانی که قصد ایجاد تشکیک در دین اسلام را دارند مقابله کنند. زیرا بسیاری از دشمنان اسلام از طریق فضای ارتباطی گسترده ای که وجود دارد در تلاش هستند تا مسلمانان به ویژه جوانان و نوجوانان را  از اسلام ناب دور سازند و این زنگ خطری است که مسلمانان را تهدید می کند، بنابراین وظیفه مهم علما و طلاب دینی فراهم کردن زمینه های جهاد تبلیغی است.

به گفته مکنتار گویه ای تمام رهبران مذاهب اسلامی باید با اتحاد و همدلی خالصانه بر اصول مشترک خود اعتماد کنند و مسایلی که موجب اختلاف نظر و تعمیق شکاف های عقیدتی می شود را مورد توجه قرار ندهند  و اجازه ندهند که دشمنان مشترک مسلمانان از اختلافات فقهی و فرقه ای سوء استفاده کنند. زیرا هدف دشمنان مقابله با اصل اسلام است و برای آنها تفاوتی ندارد که مخاطب این مقابله پیروان شیعه باشند یا سنی از این رو باید هوشیار و آماده بود.

انتهای پیام/
 
http://www.taghribnews.com/vdcivqa5rt1a3r2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما