تاریخ انتشار۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب : 459556
حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی در گفتگو با تقریب:

استعمار با سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» در پی نابودی امت است/برای ضربه زدن به وحدت، بهانه دست دشمن ندهیم

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: رسانه های استعمار درصدد این هستند که به هر نحو ممکن به مسئله وحدت و تقریب در کشورهای اسلامی خدشه وارد کنند و از کوچک ترین مسائل کوهی بسازند و علیه خودمان استفاده کنند؛ لذا باید در این زمینه هوشیار بود.
استعمار با سیاست «تفرقه بینداز و حکومت کن» در پی نابودی امت است/برای ضربه زدن به وحدت، بهانه دست دشمن ندهیم
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر گلپایگانی استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیرامون اهمیت وحدت و تقریب مذاهب گفت:ابعاد تقریب  در زمان ما نسبت به زمان گذشته تغییر کرده است؛ در گذشته اینگونه بود که اگر اصطکاکی هم بین برخی از مذاهب اتفاق می افتاد، انعکاس خبری در سطح بین الملل نداشت و مهمتر از آن، دشمن بر این موضوع تمرکز و از آن سوء استفاده نمی کرد، اما متاسفانه امروز دشمن و استکبار جهانی از کوچک ترین مطالب سوء استفاده و ایجاد تحریک می کند و عناوینی را خلاف واقع اشاعه می دهد.

وی افزود: امروز دشمن همه  گفتگو ها، گنکره ها و نشست ها و امثال ذلک را زیر ذره بین گذاشته و عناوین دیگری را برای  آن قرار می دهد تا بین مذاهب ایجاد دشمنی، تفرقه و جدایی کند؛ لذا علما و بزرگان باید به این مسأله توجه بیشتری کنند و مانع سوء استفاده دشمن در این زمینه شوند.

گلپایگانی تصریح کرد: استعمار جهانی با این سیاست که اگر می خواهی بر جامعه ای حکومت کنی بین آنان اختلاف بیانداز، امت ها و حکومت ها را تضعیف کرده  و در نهایت از بین می برد؛ اکنون اگر در نظر هم اختلافی وجود دارد، باید  آن را در مباحث علمی و به دور از رفتارها و مسائلی که دشمن از آن سوء استفاده می کند، مطرح کرد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل امروز ویروس کرونا است که دنیا با آن درگیر و مشکلات و کمبودهایی را در حوزه های مختلف ایجاد کرده است؛ دشمنان برای مقابله با کشور ما از تحریف و ادعاء و تهمت های گوناگون در این زمینه استفاده می کنند، به طوری که  به نظر برسد فقط در ایران این ویروس وجود دارد و منشاء آن کشور ایران است.

گلپایگانی تاکید کرد: رسانه های استعمار درصدد این هستند که به هر نحو ممکن به مسئله وحدت و تقریب در کشورهای اسلامی، خدشه وارد کنند و از کوچک ترین مسائل کوهی بسازند و علیه خودمان استفاده کنند؛ اینجاست که هوشیاری ما را می طلبد تا با دقت آن مسائلی که در آن تفاهمات مشترک و تقریب بیشتری داریم را منعکس کنیم.

وی با بیان اینکه نباید بهانه ای به دست دشمن دهیم، تصریح کرد: اگر می خواهیم انتقاد یا مسئله ای را مطرح کنیم، ابتدا نکات و نقاط مثبت را ببینیم و سپس تبصره آن را مطرح کنیم،  زیرا که اکنون دشمن درصدد است تا بین مسلمین ایجاد نزاع، تفرقه و کدورت کند، این مسائل می تواند در جهان انعکاس چندین برابری داشته باشد.
 
انتهای پیام/  
 
http://www.taghribnews.com/vdcbs9ba0rhbssp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما