تاریخ انتشار۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : 376704
مختاری خبر داد:

بازدید نخبگان کنفرانس وحدت از دانشگاه مذاهب اسلامی

رئیس دانشگاه مذاهب با بیان اینکه برخی میهمانان کنفرانس وحدت از سوی این دانشگاه معرفی شده اند، گفت: نخبگان حاضر در کنفرانس از دانشگاه مذاهب بازدید می کنند.
بازدید نخبگان کنفرانس وحدت از دانشگاه مذاهب اسلامی
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام و المسلمین "محمد حسین مختاری" رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی امروز در نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگار تقریب پیرامون فعالیتهای این دانشگاه برای کنفرانس وحدت پیش رو گفت:دانشگاه مذاهب اسلامی در کمیته اجرایی کنفرانس وحدت،  نماینده دارد و کامل در جریان برگزاری این کنفرانس هستیم، بنده هم که در شورای معاونین حضور دارم از نقطه نظرات همکارانمان در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بهره مند می شوم.

وی افزود: بنا بر این است، نخبگانی که در کنفرانس وحدت شرکت می کنند، دیدارهایی هم از دانشگاه مذاهب اسلامی داشته باشند.

مختاری خاطر نشان کرد: برخی میهمانان و شخصیتهای دانشگاهی کنفرانس وحدت، از طریق دانشگاه مذاهب معرفی شده اند و از آنها برای حضور در این کنفرانس دعوت شده است.

حجت الاسلام مختاری در پاسخ به سؤالی مبنی بر موضوعات 16 کتاب تألیف شده از سوی دانشگاه مذاهب در طول یک سال و نیم که در صحبتهای وی در نشست مذکور مطرح شده بود، گفت: هدف این کتابها چه در زمینه کلام و امور اعتقادی و چه در حوزه تفسیری و چه مباحث سیاسی و اجتماعی، بیشتر تقویت بنیه تقریبی است.

وی افزود:نوع موضوعات کتابها مربوط می شود به مطالعات بین المذاهبی، نوعا موضوعاتی که در اینجا به تصویب می رسد، به صورت مسأله محوری و یا شخصیت محوری است؛ اگر شخصیت محوری است، بین دو شخصیت از اهل سنت و اهل تشیع است و اگر مسأله محوری است، هم از دو نگاه بررسی می شود.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdce7p8xejh8ffi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما