تاریخ انتشار۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
کد مطلب : 349182
عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت در گفتگو با خبرگزاری تقریب عنوان کرد:

رئیس شورای افتاء اهل سنت استان بوشهر: بحمدلله ایران از نعمت حاکم مجتهد عادل و جامع الشرایط برخوردار است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور: شورای افتای اهل سنت در مراسم حج پاسخگوی تمام سوالات شرعی حجاج اهل سنت بوده و هستند.
رئیس شورای افتاء اهل سنت استان بوشهر: بحمدلله ایران از نعمت حاکم مجتهد عادل و جامع الشرایط برخوردار است
شیخ "خلیل افرا" عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور و رئیس هیأت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری تقریب، در خصوص مشارکت حجاج اهل سنت در مراسم برائت از مشرکین خاطرنشان کرد: اهل سنت سراسر ایران در همه مراسمات همگام و همسو با برادران شیعه بوده و هستند. آنها در سفرها و برگزاری همایش ها در خارج از کشور نیز حضور دارند. در مراسم برائت از مشرکین نیز که در ایام حج برگزار می شود، همگام و همسو با برادران شیعه، بوده و هستند و هرگز قدمی مخالف برنمی دارند، زیرا ما می خواهیم به همه جهانیان ثابت کنیم که وحدت مان پابرجا است و تا هر زمان که باشد ادامه خواهد داشت.
 
وی افزود: ما نه تنها در حج، بلکه در همه جا، از مشرکین برائت و بیزاری می جوییم؛ به ویژه در زمانی که جنایتکارانی چون آمریکا و اسرائیل سرزمین مسلمانان یعنی فلسطین را اشغال کرده اند؛ لذا هم و غم همه مسلمانان ایران اسلامی و مقامات این کشور بخصوص مقام معظم رهبری این است که ما با هم متحد باشیم و برای دین و مقدسات خود به ویژه برای فلسطین اشغالی که در دست غاصبان است، مبارزه کنیم.
 
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان استان بوشهر، در زمینه پیگیری های مقام معظم رهبری نسبت به حادثه منا و اقدامات صورت گرفته در این زمینه اظهار داشت: پیگیری مقام معظم رهبری از همان زمانی که این حادثه رخ داد، آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد اما متاسفانه ما جوابی دریافت نکرده ایم.
 
وی در ادامه گفتگوی خود با خبرگزاری تقریب اظهار داشت: کشورهای اسلامی از پیگیری مقام معظم رهبری به طور جدی حمایت کردند زیرا مسأله تنها مربوط به ایران اسلامی نبوده است بلکه همه کشورهای اسلامی در این حادثه حضور داشتند و حج متعلق به همه کشورهای اسلامی است. اما در ایران بحمدالله مقام معظم رهبری که مجتهد جامع الشرایط و ولی فقیه و حاکم عادل است، تنها به فکر کشور خود نبوده بلکه به همه مسلمانان می اندیشد.
 
شیخ افرا درباره دلیل این پیگیری از سوی جمهوری اسلامی ایران گفت: اگر ما این مسأله را پیگیری نکنیم ممکن است در آینده حوادث دیگری رخ دهد که دشمنان بتوانند وحدت مسلمین را خدشه دار کرده و از اختلافات سوء استفاده کنند. همه این اقدامات به منظور ایجاد وحدت و همدلی و برادری و محبت است.
 
این عالم اهل سنت بوشهری در زمینه امکاناتی که در کاروان های حج برای حجاج اهل سنت کشور فراهم شده است خاطرنشان کرد: تمام کشورهای اسلامی نظاره گر هستند که کاروان های ایران اسلامی که از نقاط مختلف این کشور به حج مشرف شده اند، چگونه مورد احترام ویژه قرار دارند. امکانات حجاج ایرانی به اندازه ای است که هیچ یک از کشورهای اسلامی حتی عربستان سعودی این امکانات و رفاهیات را در اختیار حجاج خود قرار نمی دهد.
 
وی در ادامه عنوان کرد: بحمدالله حجاج اهل سنت بسیار مورد توجه مسئولین کاروان ها هستند و به همین منظور در کاروان های اهل سنت 120 نفر به بالا، روحانی کاروان، معین و معینه، همراه حجاج حضور دارند و  حج را بدون هیچ نقصی برگزار می کنند و الحمدلله این امکانات روز به روز بهتر می شود.
 
شیخ افرا در پایان گفتگو با خبرگزاری تقریب خاطرنشان کرد: کاروان های اهل سنت در بعثه مقام معظم رهبری شورای افتای اهل سنت را تشکیل داده اند و تمام سوالات اهل سنت را پاسخگو هستند. در همه کاروان ها چه شیعه و چه سنی، تمام امکانات فراهم است اما به توصیه مقام معظم رهبری و همچنین نماینده ایشان در بعثه، برای حجاج اهل سنت احترام ویژه ای قائل هستند.

تهیه و تنظیم گفتگو: فرشته صدیقی
http://www.taghribnews.com/vdcevo8xwjh8ezi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما